روزنامه «همشهری» ایران از آزادسازی یک میلیارد دالر از اموال این کشور توسط کوریای جنوبی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش بخش ایران آریاتودی؛ روزنامه «همشهری» ایران با انتشار خبری نوشته است که کوریای‌ جنوبی در گام نخست برای شکسته شدن بن‌بست ایجاد شده، قرار است به‌زودی یک میلیارد دالر از دارایی‌های ارزی ایران را نزد بانک‌های آن کشور آزاد و به مقصد اعلام شده از سوی ایران منتقل کند.

این روزنامه گفته است که همزمان سفیر جاپان هم راهی ساختمان لاجوردی بانک مرکزی شده است. گفته می‌شود او تلاش می‌کند ارتباط بین بانک مرکزی ایران و جاپان را برای پیشبرد بهتر امور و حل مسایل بانکی تقویت کند. آقای سفیر گفته جاپان آماده است منابع ارزی ایران در بانک‌های این کشور را برای خرید واکسین کرونا آزاد کند.

از سوی دیگر؛ خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» به نقل از «کی بی اس» کوریای جنوبی، نوشت: دو کشور روز دوشنبه در نشست عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی ایران و ریو هیون جیونگ، سفیر کوریای جنوبی در تهران توافق‌های لازم در خصوص انتقال منابع تهران به مقاصد مورد نظر انجام و تصمیمات بانک مرکزی ایران در خصوص حجم منابع مورد انتقال و بانک‌های مقصد به طرف کوریای اعلام شد.

چندی پیش روابط عمومی بانک مرکزی ایران اعلام کرد 7 میلیارد دالر متعلق به ایران بیش از دو سال است در بانک‌های کوریای جنوبی توقیف شده است. بانک‌های کشور کوریای جنوبی سال‌هاست منابع ما را در این کشور توقیف کرده‌اند و موضوع را تعیین تکلیف نمی‌کنند و حتا به سپرده ما سود نیز تعلق نگرفته است.

آریاتودی – بخش ایران

Print Friendly, PDF & Email