احمدولی هوتک، رزمی کار افغانستانی می‌گوید که به او پیشنهاد مسابقه دیگری با حریف برازیلی‌‌اش – لئوناردو باربوسا – شده که قرار است تا سه ماه دیگر در دوبی برگزار شود.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ او گفته است که تصمیمی قطعی در این زمینه نگرفته؛ ولی آمادگی‌اش را خواهد داشت. این در حالی  است که باربوسا می‌گوید؛ در مسابقه کابل وی با ‘اسلحه تهدید’ شده بود.

هوتک، قهرمان رشته رزمی “ام‌ام‌ای” از افغانستان حدود ۱۰ روز پیش در کابل به مصاف باربوسا از برازیل رفت.

این مبارزه در وزن ۷۳ کیلوگرم انجام شد. در راند اول باربوسا پیش افتاد و در راند دوم هوتک توانست حریف برازیلی را وادار به تسلیم کرده و به پیروزی برسد. او از مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی در مورد برگزاری مسابقه تکراری نظرخواهی کرد.

جنجال باخت ‘عمدی ‘ حریف برازیلی

روز شنبه (اول حوت/اسفند)، مطلبی در یکی از وبسایت‌های خبری رشته رزمی ام‌ام‌ای منتشر شد که در آن نویسنده مدعی شده بود آقای باربوسا به دلیل تهدید از سوی یک تماشاچی مسلح در جریان مسابقه در کابل، مبارزه را عمدا به حریف واگذار کرده است.

احمد ولی هوتک شب گذشته در صفحه رسمی فیسبوکش به طور زنده به این مورد پرداخت و گفت: «کدام وجدان این را قبول می‌کند که کسی مسابقه رسمی را به زور سلاح ببرد».

ورزشکار برازیلی در صحبت با این سایت ام‌ام‌ای گفته است که شب مسابقه مردی که سلاح با خود داشته، وارد رختکن او شده، سر او با صدای بلند فریاد زده و چیزهایی به زبان محلی گفته است که بازیکن برازیلی آن لحظه متوجه معنی آن نشده است.

هوتک در ویدیوی اخیر خود سوگند یاد می‌کند و می‌گوید که این مورد “یک درصد” هم امکان ندارد. او همچنین در این ویدیو از برخی از “هموطنان” خود به خاطر عدم حمایت گلایه می‌کند. او می‌گوید: «اگر ببری در غم هستند و اگر ببازی هم حرف می‌زنند».

باربوسا گفته است که این فرد پرخاشگر «در فاصله بین دو راند به رینگ نزدیک‌ شد و شروع به گفتن چیز‌هایی شبیه آنچه در رختکن گفته بود، کرد. حتا تهاجمی‌تر».

در همین حال؛ عبدل ویس شریفی، رییس فدراسیون مبارزات آزاد افغانستان پس از نشر گزارش سایت ام‌ام‌ای به بی‌بی‌سی گفت: «امنیت مسابقه مبارزه آزاد در کابل به‌خوبی تامین شده بود؛ ولی روشن نیست که آیا بازیکن برازیلی مهمان در کابل، محافظ شخصی همراه داشت یا خیر». آقای ویس شریفی ولی در خصوص اینکه مقامات این فدراسیون برای باربوسا، محافظی تعیین کرده بودند یا خیر توضیحی نداد.

آقای شریفی می‌گوید که تماشاچیان حق بردن سلاح را به سالن مسابقات ندارند. اگرچه به گفته او؛ ممکن است برخی از محافظان مقام‌ها با خود اسلحه حمل کرده باشند.

بنا به گزارش این سایت؛ باربوسا به “تنهایی” برای این مسابقه عازم کابل شده و مربی او به خاطر ابتلا به کرونا نتوانست او را همراهی کند؛ تنها یک همراه ایرانی که با او در سفر آشنا شده، با او بوده است.

 

آقای هوتک می‌گوید؛ این که باربوسا ترسیده بوده «مشکل خودش است و نباید می‌ترسید».

لئوناردو باربوسا از برازیل ۱۹ پیروزی را در کارنامه دارد.

احمدولی هوتک با تجربه ۸ پیروزی و یک شکست در این مبارزه به مصاف او رفته بود.

پیروزی آقای هوتک با واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی و برخی دیگر از چهره‌های سیاسی نیز پیروزی او را تبریک گفتند.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email