شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از آغاز شیوع این بیماری تاکنون در مجموع از ۱۰۰ میلیون و ۶۳۹ هزار نفر گذشت و آمار مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در جهان نیز در روز سه شنبه (7 دلو/بهمن – 26 جنوری) به بیش از ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار نفر رسید.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ بسیاری از کشورها به ویژه در قاره اروپا به دلیل بالا رفتن آمار ابتلا به کرونا و پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها، مجبور به وضع مجدد قرنطینه و سایر محدودیت‌های اجتماعی شده‌اند. گزارش‌های مربوط به شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا از جمله ویروس انگلیسی و افریقای جنوبی، باعث نگرانی دولت‌ها شده است. اما همزمان، آغاز واکسیناسیون گسترده در برخی کشورها امیدهای تازه‌ای را برای مهار کرونا در چشم‌اندازی نزدیک‌تر گشوده است.

ایران واکسین روسی اسپوتنیک را تایید کرد

ایران می‌گوید واکسین روسی کرونا موسوم به اسپوتنیک را تایید کرده است. به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفر روز سه شنبه به مسکو اعلام کرد که مقامات بهداشتی ایران این واکسین را تایید کرده‌اند.

ایران هنوز واکسیناسیون کرونا را آغاز نکرده است؛ اما مقامات دولتی در این کشور روز دوشنبه گفتند که اولین دسته از دُزهای وارداتی ممکن است واکسین آسترازنکا باشد.

ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ مورد مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ را ثبت کرده است. این تعداد کمتر از آمار روزانه ۹۸ فوتی در روز دوشنبه است که بالاترین آمار در دو هفته اخیر بوده است. وزارت بهداشت ایران در روز سه شنبه همچنین اعلام کرد شمار مبتلایان کرونا از ابتدای شیوع کرونا در این کشور با ۶ هزار و ۴۲۰ مورد قطعی جدید در شبانه‌روز گذشته، تا کنون به یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ مورد رسیده است.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email