کاخ سفید بر نشر یک خبرنامه اعلام کرد که جو بایدن رییس جمهور امریکا با دبیرکل ناتو پیرامون افغانستان، روسیه و عراق صحبت تلفونی داشته است.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ کاخ سفید با نشر یک خبرنامه روز سه شنبه (7 دلو/بهمن – 26 جنوری)، اعلام کرد که جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده امریکا با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در خصوص افغانستان، روسیه و عراق صحبت تلفونی نمود.

در این خبرنامه آمده است: “رییس جمهور جو بایدن همراه با دبیرکل ناتو، ینس استولتنبرگ صحبت تلفونی کرده است. رییس جمهور از دبیر کل ناتو بخاطر رهبری قابل اعتماد سپاسگزاری نموده از تصمیم برای مشورت و کار با متحدان در خصوص نگرانی های امنیتی مشترک از جمله افغانستان، عراق و روسیه خبر داد”.

در این صحبت تلفونی بایدن همچنین بر تعهد ایالات متحده در دفاع جمعی مطابق با ماده 5 پیمان آتلانتیک شمالی و تقویت امنیت فرا اقیانوس اطلس تاکید کرد.

خبرنامه کاخ سفید می افزاید: “رییس جمهور همچنان بر اهمیت ارزش های مشترک، مشورت و فرصت های بیشتر برای تقویت مهار مقابله با تهدید های جدید نوظهور، از جمله تغییر اقلیم و امنیت جهانی جهانی تاکید نمود”.

در این خبرنامه در مورد برنامه خروج نیروهای امریکایی از افغانستان چیزی گفته نشده است؛ برنامه ای که طراح و مجری اصلی آن دولت ترامپ بود.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email