وزیر امور خارجه پاکستان در یک گفتگوی تلفونی با همتای افغانستانی خود خواستار آزادی زندانیان پاکستانی از زندان‌های افغانستان شده ‌است.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ شاه‌محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در گفتگوی تلفونی با محمدحنیف اتمر، وزیر خارجه کشور ابراز امیدواری کرده که زندانیان این کشور که فرمان رهایی آن از سوی رییس ‌جمهور غنی صادر شده است، رها شوند.

طبق اعلام وزارت خارجه پاکستان، این گفتگوی تلفونی روز دوشنبه (6 دلو/بهمن – 25 جنوری) صورت گرفته است و دو طرف درباره مسایل مرتبط به منافع هر دو کشور گفتگو کرده‌اند.

وزارت امور خارجه پاکستان گفته است که شاه‌محمود قریشی در این تماس تلفونی موضوع رهایی شهروندان پاکستانی را که به دلیل ارتکاب «جرایم خفیف» در افغانستان زندانی هستند، مطرح کرده است.

او ابراز امیدواری کرده است که این زندانیان بر اساس فرمان اشرف غنی، رییس جمهور آزاد شوند و به آغوش خانواده‌های‌شان بازگردند.

یادآوری می‌کنیم که پیشتر اشرف غنی، رییس جمهور کشور فرمان عفو مجازات و رهایی برخی از زندانیان پاکستانی را که به «حکم قطعی و نهایی محاکم» در افغانستان محکوم به مجازات شده‌اند، صادر کرد.

غنی فرمان رهایی برخی از زندانیان پاکستانی را  برای نشان دادن «حسن‌نیت و تحکیم روابط» با آن کشور صادر کرد.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email