لری کینگ، مجری و خبرنگار سرشناس امریکایی که به گفتگوهایش با رهبران جهان، ستارگان سینما و چهره‌های شناخته شده دیگر معروف بود در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ “اورا مدیا” که او از بنیانگذاران این رسانه بود اعلام کرد که «کینگ در مرکز پزشکی سیدرز-ساینای در لوس‌آنجلس درگذشت». گفته شده است که وی پس از ابتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان بستری شده و علت مرگ وی نیز کرونا اعلام شده است.

کینگ سابقه فعالیت ۲۵ ساله با سی‌ان‌ان را با برنامه « لری کینگ لایو» در کارنامه خود دارد. پس از اعلام ابتلای وی به کرونا گفته شد که آقای کینگ از چند بیماری زمینه‌ای از جمله دیابت نوع دوم رنج می‌برد.

وی دو بار برنده جایزه “پیبادی” شد. جایزه‌ای که هر ساله به رسانه‌ها و چهره‌های رسانه‌‌ای که دستاوردهای برجسته داشته‌اند تعلق می‌گیرد. وی یک بار نیز برنده جایزه امی شد. لری کینگ در سال ۱۹۸۹ به تالار مشاهیر رادیو راه یافت.

لری کینگ حدود ۵۰ هزار گفتگو را در کارنامه خود دارد. از جمله این گفتگو می‌توان به مصاحبه با چهره‌هایی مانند یاسر عرفات، میخاییل گورباچف، باراک اوباما، بیل گیتس، لیدی گاگا، دالایی لاما و … اشاره کرد. وی در سال ۱۳۸۷ با محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری وقت ایران در زمان سفرش به نیویارک برای اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفتگو کرد.

لری‌ کینگ در سال ۱۹۹۶ در گفتگویی به آسوشیتدپرس گفت: «وانمود نمی‌کنم که همه چیز را می‌دانم. نه. من می‌پرسم آقای رییس جمهور! از این شغل چه چیزی را دوست ندارید؟ یا بزرگترین اشتباهی که مرتکب شدید چیست؟ این سوال‌ها جالب است».

لری کینگ در جون ۲۰۱۰ پس از ۲۵ سال حضور در سی‌ان‌ان به طور ناگهانی کناره‌گیری کرد.

در بیانیه اورا مدیا درباره لری کینگ آمده است: «او معتقد بود که سوالات مختصر معمولا بهترین پاسخ‌ها را در پی دارد و در این باور اشتباه نمی‌کرد».

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email