وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه پنجره فرصت برای دولت جدید ایالات متحده تا ابد بازنخواهد بود، گفت: «گام نخست دولت بایدن، باید تلاش برای جبران از میراث خطرناک شکست حداکثری ترامپ باشد».

به گزارش بخش ایران آریاتودی؛ جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که همیشه امکان بازگشت امریکا به توافق هسته ای وجود نخواهد داشت و احتمال تجدید نظر در این توافق نامه غیرممکن است.

وزیر امور خارجه ایران گفته است که جو بایدن، رییس‌ جمهور ایالات متحده می ‌تواند با پایان دادن موثر سیاست شکست‌ خورده “فشار حداکثری” ترامپ و بازگشت به توافقی که سلفش آن را ترک کرد، در مسیری بهتر گام گذارد.

وی اظهار کرده است که اگر واشنگتن به جای این کار بر امتیاز گیری اصرار کند، این فرصت از دست خواهد رفت.

ظریف گفته است: «ترک توافق هسته‌ای از سوی ایالات متحده، یک چیز را ثابت کرد – اینکه امضای وزیر خارجه ایران، از امضای ترامپ وزن بیشتری دارد. امکان هیچ باز مذاکره ‌ای وجود ندارد. ایالات متحده نمی‌تواند اصرار کند که آنچه برای من است، برای من است و آنچه برای توست، قابل مذاکره است و خواست خود را بر ایران تحمیل کند».

وزیر امور خارجه ایران گفت: پنجره فرصت برای دولت جدید ایالات متحده تا ابد باز نخواهد بود. ابتکار عمل صرفا بر عهده واشنگتن است.

آریاتودی – بخش ایران

Print Friendly, PDF & Email