دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در دیدار با وزیر خارجه افغانستان از تلاش‌های دولت کابل برای برقراری صلح در این کشور حمایت کرد.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در دیدار با محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان در جده گفت: «از موضع دولت کابل در قبال صلح به ویژه تامین آتش‌بس در این کشور حمایت می‌کنیم».

به گزارش دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه افغانستان؛ وی افزود: «کشتار، خشونت و هراس‌افگنی با جوهر اسلام مخالف است. اسلام دین ترور و خشونت نبوده بلکه آیین وحدت و همگرایی است».

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد که‌ نقش علمای دین در جوامع اسلامی نه ‌تنها از نگاه دینی بلکه از منظر سیاسی نیز از جایگاه مهمی برخوردار است.

وزیر خارجه افغانستان نیز ضمن قدردانی از حمایت سازمان همکاری اسلامی از روند صلح در این کشور اظهار داشت: جنایاتی که در افغانستان رخ می‌دهد، با اعتقادات و مقدسات مسلمانان ناسازگاراند. کشتار دانشجویان دانشگاه کابل و به قضات زن و حمله به بیمارستان قطعا در دین مبین اسلام توجیه‌پذیر نیست.

گفتنی است که محمد حنیف اتمر، وزیر امور خارجه افغانستان روز سه شنبه به منظور انجام یک سفر رسمی سه روزه وارد شهر جده عربستان سعودی شد.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email