سخنگویان ارگ اظهارات یکی از نمایندگان مجلس در خصوص تهدید کابینه از سوی رییس جمهور غنی را رد نموده و آن را تهمت دانستند.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ ارگ ریاست‌جمهوری اظهارات ستار حسینی، عضو مجلس نمایندگان مبنی بر تهدید اعضای کابینه از سوی رییس جمهور اشرف غنی را رد کرده و آن ‌را “غیرمسوولانه” و تهمت محض به رییس جمهور و کابینه‌ی حکومت افغانستان دانسته است.

فاطمه مورچل، معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری در رشته‌ تویتی نوشته است که رییس جمهور غنی در هیچ یک از نشست‌های کابینه، هیچ عضو کابینه را تهدید به حبس نکرده است.

خانم مورچل همچنین نوشته است که اعضای کابینه شخصیت‌های “فهیم و بادرک” بوده و احترام متقابل در نشست‌های کابینه حاکم است.

معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری در ادامه نوشته است که احترام متقابل میان ارکان دولت از اصول اساسی مسجل در قانون اساسی جمهوری اسلامی افغانستان است.

به گفته‌ی او؛ رییس ‌جمهور از اعضای مجلس نمایندگان می‌خواهد که در اظهارات‌شان اصل احترام متقابل، روحیه‌ی همکاری و هماهنگی را رعایت و از اظهارات کذب و توهین‌آمیز خودداری کنند.

این در حالی است که ستار حسینی، نماینده‌ مردم فراه در مجلس نمایندگان در نشست عمومی روز دوشنبه (29 جدی/دی – 18 جنوری) این مجلس گفت که رییس ‌جمهور غنی وزیران را به زندانی کردن تهدید کرده است.

آقای حسینی اظهار کرده است که رییس جمهور به وزیران هشدار داده است؛ در صورتی که بر اساس خواست نمایندگان مجلس به مقرری افراد اقدام کنند، با سرنوشت احمدجواد عثمانی، وزیر صحت عامه روبه‌رو می‌شوند. وزیر صحت عامه چندی پیش از سوی رییس‌جمهور برکنار شد.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email