ساختمان کنگره در واشنگتن پایتخت ایالات متحده امریکا به دلیل تهدید امنیتی بسته شد.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ خبرنگاران کنگره امریکا گفته اند که در ساختمان کاپیتول، زنگ خطر به دلیل «تهدید امنیتی» به صدا درآمده و کلیه ورودی‌های ساختمان مسدود شد. به گفته این خبرنگاران؛ به حاضران در ساختمان كنگره هشدار داده شد كه مکان را ترک نكنند.

همچنین بنا به اعلام مدیریت ساختمان کنگره تمامی ورودی و خروجی‌ها به دلیل تهدید امنیت خارجی مسدود شده است.

از سویی دیگر؛ مکانی که قرار بود مراسم سوگند جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب امریکا برگزار شود، نیز تخلیه شد.

گفتنی است ششم جنوری ماه جاری جمعی از هواداران ترامپ برای همبستگی با وی مقابل کاخ سفید تجمع کرده و سپس به سمت کنگره امریکا که جهت تایید نتایج انتخابات اخیر تشکیل جلسه می‌داد، راه‌پیمایی کردند.

گروهی از معترضان سدهای امنیتی را شکسته و وارد ساختمان کنگره شدند. نیروهای امنیتی نیز با استفاده از گاز اشک‌آور با آنها برخورد کردند. شمار زیادی از نیروهای امنیتی در کنگره امریکا طی درگیری با معترضان زخمی شدند.

به دنبال حمله معترضان به ساختمان کنگره امریکا؛ رابرت کونتی، رییس پولیس واشنگتن اعلام کرد: «علاوه بر زنی که به دلیل شلیک گلوله پولیس در کنگره به بیمارستان منتقل شده و در آنجا جان باخته‌ بود سه تن دیگر نیز در جریان این آشوب جان باختند».

نشست کنگره به‌دلیل این حادثه به حالت تعلیق درآمده و مایک پنس، معاون رییس‌جمهور امریکا که مسوولیت ریاست این نشست را بر عهده داشت؛ به بیرون از ساختمان کنگره انتقال یافت. همچنین دونالد ترامپ، رییس جمهور فعلی امریکا در توییتر هواداران خود را به خویشتن‌داری فراخواند.

پس از مهار یورش هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره امریکا در واشنگتن، نمایندگان سنا به شمارش آرا ادامه داده و پیروزی جو بایدن به‌عنوان رییس‌جمهور منتخب این کشور در انتخابات 3 نوامبر 2020 رسما تایید شد.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email