رییس جمهور افغانستان به مقامات بلخ هشدار داده است که اگر عبدالرووف 9 ساله از نزد آدم‌ربایان آزاد نشود، برکنار می‌شوند.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی رییس جمهور افغانستان در صفحه توییترش نوشته است که اشرف غنی به مقامات بلخ هشدار داده است: “کودک 9 ساله‌ای که سه ماه پیش اختطاف شده است آزاد نشود، تمام مقامات امنیتی برکنار خواهند شد”.

​پیش از این امرالله صالح، خانواده عبدالرووف و شماری از بزرگان قوم ترکمن را به مرکز دعوت کرده و به آن‌ها وعده داده که به‌زودی این کودک را از چنگ آدم‌ربایان نجات می‌دهد. زهره، مادر عبدالرووف می‌گوید که به درخواست معاون نخست رییس‌جمهور از اعتراض‌های گسترده شان در سطح کشور دست می‌کشند و 15 روز دیگر هم منتظر می‌ماند تا پسرش رها شود.

بستگان عبدالرووف که بیش از 50 روز می‌شود برای رهایی این کودک در مقابل ساختمان مقام ولایت بلخ «چادر تحصن» برپا کرده‌اند؛ بار دوم هشدار می‌دهند اگر معاون نخست رییس‌جمهور هم نتواند این کودک را از چنگ آدم‌ربایان رها کند؛ اعتراض‌های “میلیونی” خود را در سراسر کشور از سر خواهند گرفت.

هم‌زمان با این؛ محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ می‌گوید که با راه‌اندازی بیش از 20 عملیات، هنوز هیچ سرنخی از این کودک به‌دست نیاورده‌اند.

عبدالرووف 9 ساله که پسر یک بازرگان ترکمن تبار در شمال افغانستان است؛ نزدیک به سه ماه پیش از شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ ربوده شد و هنوز رها نشده است.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email