یک منبع معتبر در ارگ ریاست جمهوری می گوید که مقامات عالی رتبه بامیان به خاطر “غفلت وظیفه ای” در حادثه ۴ قوس ۱۳۹۹ خورشیدی، از وظایف شان برکنار می شوند.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ این منبع که نمی خواهد نامش فاش شود می گوید که سیدانور اعلا رحمتی والی بامیان، عبدالستار عزیزی رییس امنیت و زبردست صافی فرمانده پولیس ولایت بامیان به صورت همزمان برکنار می شوند.

این منبع می افزاید که آقای عزیزی رییس امنیت فعلا از وظیفه اش برکنار شده و به جای وی، علی محمد امیری به عنوان رییس جدید امنیت ملی بامیان انتخاب شده و همچنان دو مقام دیگر بامیان به زودی از وظایف شان سبکدوش می شوند.

این منبع می گوید که قبل از حادثه ۴ قوس، مقامات بامیان از رویداد حادثه با خبر بوده اند؛ اما اقدامی نکرده اند و فقط خانواده های شان را آگاه ساخته بودند.

قابل یادآوریست که در تاریخ یاد شده؛ دو انفجار در فاصله کم در منطقه بازار ولایت بامیان (مرکز شهر بامیان) رخ داد که طی آن دست کم 20 تن جان باخته و نزدیک به 60 تن دیگر به شدت مجروح شدند. قربانیان تقریبا همه از جمع غیرنظامیان بودند.

پس از این انفجار، گمانه هایی مطرح شده بود که گویا مسوولین دولت محلی از وقوع آن با خبر بودند و بنا به دلایلی نخواستند مردم را از آن آگاه بسازند.

گروه تروریستی داعش مسوولیت این حمله را به عهده گرفته بود.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email