وزیر امور خارجه کویت اعلام کرد که قطر و عربستان سعودی برای بازگشایی حریم هوایی و مرزهای زمینی و دریایی دو کشور از امشب توافق کردند.

به گزارش بخش خاورمیانه آریاتودی؛ احمد ناصر الصباح وزیر امور خارجه کویت در تلویزیون این کشور از توافق میان قطر و عربستان سعودی برای بازگشایی مرزهای هوایی، زمینی و دریایی به روی یکدیگر از امشب خبر داد.

وی افزود: «شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر کویت با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی طی تماس تلفونی در باره امضای توافق اجلاس سران شورای همکاری خلیج در منطقه العلا گفتگو کرده و توافق شده که مرزهای هوایی، آبی و زمینی به روی یکدیگر از امشب بازگشایی شود».

او همچنین گفت: : قطر و عربستان سعودی برای حل تمام مشکلات میان دو کشور به توافق رسیده اند.

گفتنی است عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی در 5 جون 2017 تمام روابط دیپلوماتیک خود با قطر را قطع و علیه این کشور تحریم‌های اقتصادی اعمال کردند.

این کشورها قطر را به «حمایت از گروه‌های تروریستی» متهم کرده و بر دوحه یک درخواست 13 ماده‌ای برای عادی‌سازی روابط با این کشور تحمیل کردند.

قطر نیز اتهامات این کشور را رد و اعلام کرد که هیچ درخواست مغایر حقوق بین‌المللی را نخواهد پذیرفت. روابط این کشورها با قطر، به‌رغم تمام تلاش‌های کویت برای میانجیگری هنوز به حالت عادی باز نگشته است.

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email