یک میلیاردر امریکایی اقامتگاه هزار هکتاری «نورلند رنچ» (مزرعه ناکجاآباد) متعلق به مایکل جکسون، خواننده فقید موسیقی پاپ جهان را خرید.

به گزارش بخش فرهنگی آریاتودی؛ به نقل از رسانه های امریکایی، ران بورکل، تاجر اهل ایالت مونتانا این ملک معروف را که در منطقه سانتا باربارا در ایالت کالیفرنیا واقع شده است به قیمت ۲۲ میلیون دالر خریداری کرده است. اقامتگاه «نورلند» در سال ۲۰۱۶ به قیمت ۱۰۰ میلیون دالر به فروش گذاشته شده بود. بهای این ملک سال بعد به دنبال عدم فروش آن به ۶۷ میلیون دالر کاهش یافت.

فروشگاه های زنجیره ای و صنعت موسیقی از جمله حوزه های سرمایه گذاری ران بورکل است. سخنگوی این میلیاردر امریکایی گفت که او به خرید «نورلند» به عنوان فرصتی برای حفظ سرمایه اش در بخش املاک و مستغلات نگاه می کند.

ران بورکل پیش از مرگ مایکل جکسون در سال ۲۰۰۹ میلادی مشاور امور تجاری «سلطان پاپ» بود. خواننده سرشناس امریکایی در سال های آخر عمرش به دلیل سبک زندگی پر زرق و برق خود زیر بار بدهی زیادی رفته بود.

مایکل جکسون سکونتگاه «نورلند» را در دهه ۱۹۸۰ میلادی به قیمت ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دالر خریداری کرد. ملک «نورلند» یک اقامتگاه مرکزی شش خوابه و سه سکونتگاه ویژه مهمانان دارد. سالون سینمای ۵۰ نفره، یک زمین تنیس و تجهیزات شهربازی از دیگر امکانات «نورلند» است.

پولیس امریکا در سال ۲۰۰۳ پس از آنکه مایکل جکسون متهم به اذیت و آزار جنسی کودکان در «نورلند» شد؛ این اقامتگاه را تفتیش کرد. ماموران پولیس در آن زمان تعداد زیادی تصاویر پورنو از کودکان و همچنین عکس هایی از کودکان برهنه در «نورلند» کشف کردند. مایکل جکسون در سال ۲۰۰۵ از اتهام اذیت و آزار جنسی کودکان تبرئه شد.

شبکه «اچ بی او» اخیرا مستندی به نام «ترک نورلند» پخش کرد که دو مرد در آن ادعا کرده بودند مایکل جکسون آنها را در دوران کودکی و هنگام حضورشان در «نورلند» مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده بود. ورثه مایکل جکسون ضمن رد این ادعا با طرح شکایتی از «اچ بی او» درخواست بیش از ۱۰۰ میلیون دالر غرامت کردند.

آریاتودی – بخش فرهنگی

Print Friendly, PDF & Email