نخست‌وزیر اسراییل در پی ترور محسن فخری‌زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران گفته است که اسراییل باید منتظر روزهای پر تنشی باشد.

به گزارش بخش خاورمیانه آریاتودی؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل در ارتباط با ترور محسن فخری‌زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران گفت: “روزهای پرتنشی در انتظارمان است”.

به گزارش سازمان رادیو و تلویزیون اسراییل، نتانیاهو در یک نشست خبری اظهار داشت: “می‌خواهم به شما بگویم که در خاورمیانه تحرکاتی رخ داده، روزهای پرتنشی در انتظارمان است”.

طبق گزارش روزنامه عبری «یدیعوت آحارانوت» نخست‌وزیر اسراییل در این نشست خبری به نقش کشورش در ترور فخری‌زاده اشاره کرده است.

در حالی که روزنامه مذکور جزییات بیشتری در این زمینه ارایه نکرد؛ ولی طبق اعلام روزنامه معاریو، نتانیاهو گفته است که “نمی‌توانم اقدامات خود طی این هفته را کاملا با شما به اشتراک بگذارم”.

گفتنی است طبق گزارش روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران «بعد از ظهر روز جمعه (حوالی ساعت 2:30) عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند».

بر این اساس؛ در جریان درگیری تیم حفاظت محسن فخری‌زاده با مهاجمان وی به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

تلاش تیم پزشکی برای احیای فخری‌زاده موفق نبود و وی جان خود را از دست داد.

این رویداد یکی از مهم ترین اتفاقات اخیر در ایران ظرف چند سال گذشته به شمار می رود؛ زیرا آقای فخری زاده از چهره هایی بود که به شدت تحت حفاظت قرار داشت و از وی کمتر در جلسات رسمی و رسانه ها سخنی به میان می آمد.

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email