وزیر خارجه ایالات متحده امریکا در سفرش به دوحه با هیات‌های مذاکره‌کننده‌ی دولت و طالبان دیدار کرده است.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده امریکا، شام روز شنبه (1 قوس – 21 نوامبر) با هیات‌های مذاکره‌کننده‌ی دولت و طالبان در دوحه پایتخت قطر دیدار و درمورد صلح افغانستان گفتگو نمودند.

فوزیه کوفی، عضو هیات مذاکره‌کننده‌ی جمهوری اسلامی افغانستان در توییتی نوشته است که آنان در این دیدار بر لزوم برقراری آتش‌بس و همچنین احترام به حفظ حقوق بشر در روند صلح و پس از آن تاکید کرده‌اند.

در عین حال؛ نعیم وردک، سخنگوی گروه تروریستی طالبان، در صفحه توییتر خود نوشته است که ملا برادر و ریيس تيم مذاکراتی شیخ عبدالحکیم و هيات همراه ایشان با مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا دیدار کرده اند.

وی افزوده است که در این دیدار روی پایان دادن به لیست سیاه، رهایی زندانیان متباقی و موضوعات مربوط به مذاکرات میان افغانستانی بحث ها صورت گرفته است.

این دیدارها در حالی انجام شده است که ایالات متحده تا نیمه ماه جنوری سال آینده میلادی، شمار نیروهایش را در افغانستان به دو هزار و 500 تن کاهش خواهد داد.

همچنین پس از هفته‌ها بن‌بست مذاکرات صلح در دوحه، اکنون خبر می‌رسد که خوشبینی‌هایی درباره به نتیجه رسیدن گفتگوها درباره ایجاد کارشیوه مذاکرات صلح پیدا شده‌ است.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email