وزیر امور داخلی ایالت جورجیا که جمهوری‌خواه است، ‌جو بایدن رییس جمهوری منتخب امریکا را پیروز نهایی در بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری در این ایالت اعلام کرد.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ این خبر در حالی اعلام شده است تلاش‌های حقوقی دونالد ترامپ برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات در سه ایالت به شکست منجر شده است.

برد رفنسپرگر وزیر امور داخلی ایالت جورجیا روز جمعه (30 عقرب – 20 نوامبر) گفته است که از شکست حزب خود سرخورده است اما “ارقام دروغ نمی‌گویند”.

قرار است جو بایدن رییس جمهوری منتخب امریکا در ماه جنوری قدرت را به دست بگیرد.

آقای بایدن در مقایسه با رقیب جمهوری‌خواهش ۵.۹ میلیون رای بیشتری از آرای عمومی را کسب کرده است.

دونالد ترامپ هنوز شکست در انتخابات را نپذیرفته ‌است و بدون ارایه شواهدی مدعی تقلب گسترده در انتخابات شده است.

تازه‌ترین شکست آقای ترامپ در تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات همزمان با دعوت او از قانونگزاران ایالت میشیگان برای حضور در کاخ سفید بوده است.

سخنگوی کاخ سفید کیلی مکنانی این کار را ترتیب دادن یک ملاقات در راستای پیشبرد اهداف انتخاباتی آقای ترامپ ندانسته و گفته است این دیدار تنها تلاشی برای به روز شدن رییس جمهوری از وقایع محلی بوده است.

در همین حال روز جمعه آقای ترامپ در برابر خبرنگاران حاضر شد و درباره قیمت‌گذاری دارو صحبت کرده است و یک بار دیگر به غلط مدعی پیروزی در انتخابات شد.

آقای ترامپ یه هیچ پرسشی پاسخ نداد.

در جورجیا چه اتفاقی افتاد؟

وزیر امور داخلی ایالت جورجیا روز جمعه گفت نتایج رسمی بازشماری آرای این ایالت در وب‌سایت وزارت داخلی جورجیا منتشر شده است.

روز پنجشنبه آقای رفنسپرگر گفته بود که نتیجه بازشماری این ایالت تغییری در پیروزی آقای بایدن در جورجیا نداده است.

او در بیانیه‌ای اعلام کرد اولین بارشماری سراسری آرا در ایالت جورجیا نتیجه شمارش دستی این ایالت را تایید کرده است.

آقای رفسنپرگر که از حامیان دونالد ترامپ است گفت: “مثل دیگر جمهوری‌خواهان از این که نامزد ما در جورجیا برنده نشده سرخورده‌ام. اما من معتقدم که اعداد دروغ نمی‌گویند و به عنوان وزیر امور داخلی بر این باورم که ارقامی که ما اینجا ارایه کرده‌ایم صحیح هستند”.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email