فارن پالیسی نوشته است که افغانستانی‌ها بر این باورند که دونالد ترامپ و یا بایدن کاری برای افغانستان نمی‌کنند و هیچ یک از آن‌ها برنامه‌ای برای خروج از این کشور ندارند.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ نشریه «فارن پالیسی» می نویسد که مردم افغانستان صرفنظر از اینکه چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری امریکا می‌شود بر این باورند که امریکا کاری برای آن‌ها نمی‌کند و تنها امیدوارند که رییس جمهور بعدی امریکا نیروهای این کشور را از افغانستان خارج کند.

این گزارش می‌افزاید که حتا درصورت پیروزی ترامپ در انتخابات، که براساس نظرسنجی‌ها احتمال آن کم است، شمار کمی از مردم افغانستان به توانایی او در انجام به موقع به وعده‌هایش اعتماد دارند.

بایدن در مناظرات انتخاباتی میان حزبی گفته بود: «من کاملاً مخالف ایده ملت‌سازی در افغانستان بودم، تنها چیزی که باید در آنجا انجام دهیم مبارزه با تروریسم است، هیچ احتمالی برای متحد کردن این کشور وجود ندارد».

فارن پالیسی همچنین نوشت: مهم نیست که چه کسی در انتخابات هفته آینده امریکا پیروز شود ، راه پیش‌رو مملو از موانع مشابه خواهد بود و هیچ یک از نامزدان چارچوب منسجمی را برای خروج و یا ادامه حضور تعیین نکرده‌اند.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email