دادستان‌های فدرال امریکا می‌گویند یکی از کارکنان پیشین سفارت ایالات متحده در مکزیک، به دست‌کم ۲۰ زن مواد مخدر داده و پس از بیهوش کردن آنها به این زنان تجاوز کرده است. او همچنین از بسیاری از این زنان در حالی که بیهوش بودند فلم گرفته است.

به گزارش بخش حقوق بشر آریاتودی؛ این فرد که برایان جفری ریموند نام دارد؛ اوایل ماه جاری میلادی در شهر سن‌دیگو واقع در ایالت کالیفرنیای امریکا، یعنی جایی که پس از ترک شغلش به آنجا نقل مکان کرده بود، دستگیر شده است.

انتظار می‌رود که پرونده‌های شکایت زنان علیه او به دست‌کم ۲۴ شکایت افزایش یابد.

اقدامات اف‌بی‌آی برای رسیدگی به این پرونده از شش ماه پیش آغاز شده است؛ یعنی از زمانی که پولیس مکزیک در ۳۱ ماه می تماسی تلفونی دریافت کرد؛ مبنی بر اینکه زنی برهنه از بالکن آپارتمانی که توسط سفارت امریکا در مکزیکوسیتی اجاره شده، در حال فریاد زدن است و تقاضای کمک می‌کند. ریموند از اگست ۲۰۱۸ میلادی در این آپارتمان زندگی می‌کرد.

پولیس در جریان تحقیقات خود، بیش از ۴۰۰ عکس و ویدیو در حساب آی‌کلاد برایان ریموند پیدا کرد. در این ویدیوها او از دست‌کم ۲۳ زن در حالی که بیهوش بودند فلم گرفته بود.

ریموند مدت ۲۳ سال در کشورهای مختلف برای سفارت امریکا کار کرده و در این مدت عمدتا یک سطح میانی دیپلوماتیک داشته است.

تحقیقات درباره این پرونده با همکاری پولیس دو کشور مکزیک و امریکا همچنان ادامه دارد و مراحل اوله آغاز محاکمه او انجام شده است.

وکیل ریموند تاکنون درباره اتهامات وارد شده به او هیچ اظهار نظری نکرده است.

بنا بر اسناد دادگاه، ریموند تا اواسط ماه جون همچنان مشغول به کار در سفارت امریکا در مکزیک بوده است. اما در این زمان در پی بازجویی‌ها از او درباره حادثه ۳۱ ماه می و توقیف تلفون‌های همراه و کامپیوترهایش، کار خود را ترک کرده است.

در صورت اثبات اتهامات او، این دیپلومات پیشین با مجازات تا ۲۰ سال زندان روبرو خواهد بود.

بر اساس گزارش دادستان‌ها؛ ریموند که به زبان‌های اسپانیایی و چینی نیز تسلط دارد، ظاهرا یک زندگی «مثال زدنی» داشته و چهره‌ای کاملا متفاوت از شخصیت واقعی خود را در جامعه نشان داده است.

تا زمان یافت شدن عکس‌ها و فلم‌ها، بسیاری از قربانیان او از آنچه برایشان روی داده بود اطلاعی نداشتند؛ زیرا هرگونه تجاوز به آنها در زمانی انجام شده که ریموند آنها را بیهوش کرده بود.

آریاتودی – بخش حقوق بشر

Print Friendly, PDF & Email