کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس نمایندگان افغانستان از حکومت خواسته است که بازی پابجی (PUBG) را مسدود و دسترسی به این بازی را محدود کند.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ علی کاظمی، معاون امور پارلمانی وزارت دولت در امور پارلمانی به بی‌بی‌سی گفت که دبیرخانه مجلس نمایندگان افغانستان در نامه‌ای از این وزارت خواسته که این بازی را مسدود کند.

او گفت که این وزارت به اداره تنظیم خدماتی مخابراتی موضوع را ابلاغ کرده و از آن نهاد خواسته که با “تمکین به قوانین نافذه دسترسی به بازی متذکره را مسدود” کند و در مدت هفت روز اطلاع دهند.

دلیل این تصمیم کمیسیون مواصلات و مخابرات نیز شکایت خانواده‌ها از این بازی بوده است.

بازی پابجی که در سال‌های اخیر میان شهروندان افغانستان رایج شده است؛ هوادارانی زیادی در افغانستان، به خصوص در میان نسل جوان پیدا کرده است.

پابجی یک بازی انترنتی است که در کوریایی جنوبی ساخته و بعد اپلیکیش موبایل آن در کشور چین آزمایش شد.

به دلیل اینکه شرکت سازنده بازی پابجی روش جدید را در بازی آنلاین ایجاد کرد، موفقیت‌های فراوانی داشته است. این روند باعث شد که اکنون خیلی‌ها در جهان با نام بازی پابجی آشنا باشند.

علاوه بر افغانستان، پابجی در حال حاضر یک بازی محبوب در سراسر جهان است. این بازی به عنوان پر درآمدترین‌ها در فروشگاه بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۱۸ معرفی شد.

شرکت تنسنت (Tencent) که در سال ۲۰۱۹ در حال آزمایش نسخه موبایل این بازی در چین بود، اعلام کرده بود که ۷۰ میلیون نفر روزانه در حال بازی پابجی هستند.

اوایل سپتمبر گذشته بعد از افزایش تنش مرزی میان هند و چین، دهلی نیز این بازی را در هند متوقف کرد.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email