مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد و دو عضو ارشد حزب الله لبنان را وارد لیست تحریم‌های خود کرده است.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ در این بیانیه آمده است: «امروز ایالات متحده با اعمال تحریم علیه ایرج مسجدی که از ژنرال‌های نیروی قدس در عراق و سفیر ایران در بغداد است؛ گام دیگری در راستای رهایی مردم عراق از نفوذ ایران برداشته است.

مسجدی با فعالیت‌هایش دولت عراق را تضعیف كرده، فرقه گرایی را افزایش داده و معترضان صلح طلب عراقی را به شدت هدف قرار داده است. او همچنین گروه‌های مسوول حملات به نیروهای امریكا و ایتلاف در عراق را هدایت و یا از آنها حمایت كرد. اقدام امروز یادآور آن است كه ایالات متحده به مخالفت با رفتارهای مضر رژیم ایران در منطقه ادامه خواهد داد».

پمپئو همچنین با بیان این که «حزب الله نیز فعالیت های مشابهی را در بسیاری از مناطق به ویژه لبنان انجام می دهد» افزود: «امریکا به منظور افزایش فشار بر این گروه دو مقام آن به نام های نبیل قاووق و حسن البغدادی را وارد لیست تحریم‌ها کرده است».

او گفت: «این تصمیمات پیامی برای حاكمان حزب الله است كه منافع شخصی خود یا تهران را بر ملت لبنان مقدم می‌گیرند. ایالات متحده مصمم است كه با این گروه تروریستی مبارزه کند».

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email