مقامات افغانستان می‌گویند که شمار تلفات جانی در حمله شبانه طالبان به نظامیان دولت در روستای “مسجد سفید” در ولسوالی بهارک تخار واقع در پانزده کیلومتری شهر تالقان، نزدیک به ۵۰ نفر رسیده است.

به گزارش بخش امنیتی آریاتودی؛ خبرگزاری فرانسه به نقل از جواد هجری، سخنگوی والی تخار گفته است که نبردها میان نیروهای امنیتی و شبه نظامیان طالبان همچنین در بخش‌هایی از این ولایت جریان دارد.

سخنگوی والی تخار همچنین گفته است که رییس امنیت فرماندهی پولیس این ولایت به همراه شماری از محافظانش در حمله نیروهای طالبان به ولسوالی بهارک کشته شده‌‌اند.

رسانه‌های افغانستان ضمن تایید این خبر می‌گویند که نیروهای طالبان نیز در این درگیری‌های متحمل تلفات زیادی شده‌اند.

این حمله در جریان عملیات سه‌شنبه شب ارتش افغانستان علیه نیروهای طالبان در ولایت تخار انجام شده است. برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی شمار جانباختگان را تا ۸۰ نفر نیز عنوان کرده‌اند.

به گفته وزات دفاع ملی افغانستان؛ در عملیات نیروهای دولتی در ۲۴ ساعت گذشته و در پاسخ به‌ حملات طالبان در۲۶ ولایت کشور، ۱۱۶جنگجوی طالباان کشته و ۳۹ نفر زخمی شده‌اند.

خشونت‌ها در حالی همچنان در افغانستان ادامه دارد که گفته می‌شود طالبان همزمان با مذاکرات دوحه از حربه تشدید خشونت برای امتیاز گیری بیشتر استفاده می‌کند.

وزارت داخله افغانستان در تازه‌ترین گزارش خود از کشته شدن ۱۸۰ غیرنظامی در جریان خشونت‌های یک‌ ماه اخیر خبر داده و اعلام کرده است که ۳۷۵ غیر نظامی دیگر در این مدت مجروع شده‌اند.

این در حالی است که نیروهای امریکایی بر اساس زمان‌بندی پیش بینی شده و بلکه سریع‌تر اقدام برای خروج از خاک افغانستان را از هم اکنون آغاز کرده‌اند.

آریاتودی – بخش امنیتی

Print Friendly, PDF & Email