سازمان ملل روز دوشنبه (28 میزان – 19 اکتوبر) اعلام كرد كه تا پایان سال ۲۰۲۱ یک میلیارد سُرنگ در سراسر جهان ذخیره خواهد كرد تا برای تزریق هرگونه واكسین ویروس کرونا مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل متحد در اطلاعیه تاکید کرد که در مرحله نخست تا پایان سال ۲۰۲۰ میلیادی (دو ماه دیگر) ۵۲۰ میلیون سُرنگ برای تزریق انواع واکسین‌های ویروس کرونا در انبارهایش ذخیره می‌کند و این رقم تا پایان سال ۲۰۲۱ که به نظر می‌رسد واکسین کرونا نیز آماده خواهد بود به یک میلیارد سُرنگ خواهد رسید.

یونیسف در اطلاعیه خود تاکید کرد که جهان به اندازه دوز واکسین به سرنگ نیز نیاز دارد. این نهاد بین‌المللی همچنین از خریداری پنج میلیون جعبه مخصوص برای سرنگ‌های استفاده‌ شده خبر داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه تعداد موارد ویروس کرونا در روز دوشنبه از ۴۰ میلیون فراتر رفته و تاکنون بیش از ۱ میلیون و صد هزار نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

هنریا فور، ریيس یونیسف در این خصوص گفت: «واکسیناسیون جهان در برابر بیماری کووید-۱۹ یکی از بزرگترین تعهدات بشر در تاریخ خواهد بود و ما باید با همان سرعتی که واکسین تولید می‌شود حرکت کنیم. تا پایان امسال، بیش از ۵۰۰ میلیون سرنگ را پیشاپیش ذخیره کرده‌ایم تا بلافاصله بتوانیم با قیمت مناسب در بازار ارایه کنیم».

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید ۴۲ نوع واکسین در حال حاضر روی انسان در حال آزمایش است که از این میان ۱۰ مورد به مرحله نهایی آزمایش انبوه رسیده‌اند. همچنین ۱۵۶ مورد دیگر نیز در مرحله آزمایشگاهی برای امتحان روی انسان قرار دارد.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email