یک معلم فرانسوی که اخیرا سر صنف درس کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را نشان داده بود در نزدیکی پاریس سر بریده شد. فرد مهاجم که با چاقو به این معلم تاریخ حمله کرده بود به ضرب گلوله پولیس فرانسه کشته شد.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده است که فرد مهاجم پیش از آنکه به ضرب گلوله پولیس کشته شود فریاد «الله اکبر» سر داده بود.

امانویل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه به دنبال این حادثه در محل «ستاد بحران» در وزارت کشور فرانسه حضور یافت.

این حادثه حدود ساعت پنج عصر جمعه (25 میزان – 16 اکتوبر) به وقت محلی در شهر کوچک «کونفلان سنت اونورین» در منطقه «ایولین» در نزدیکی پاریس روی داد. رییس جمهوری فرانسه شامگاه جمعه در محل حادثه در نزدیکی یکی از مدارس «کونفلان سنت اونورین» حضور پیدا کرد. او پس از گفتگو با همکاران معلم کشته شده در برابر کمره های تلویزیونی گفت که حادثه روی داده «یک حمله تروریستی اسلامگرای آشکار» بود.

منبعی در پولیس فرانسه به فرانس پرس گفته است که معلم سر بریده شده اخیرا سر صنف درس درباره «آزادی بیان» کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را نشان داده بود. برخی رسانه های فرانسه گزارش داده اند که معلم کشته شده این کاریکاتورها را روز پنج اکتوبر (14 میزان) در صنف درس نشان داده بود. دادستانی ملی مبارزه با تروریسم در فرانسه تحقیق درباره این حادثه را آغاز کرده است.

ژرالد دارمنن، وزیر داخله فرانسه که هنگام وقوع این حادثه در مراکش به سر می برد سفر خود را نیمه کاره رها کرد تا به پاریس بازگردد.

برخی رسانه های فرانسه گزارش داده اند که فرد مهاجم به این معلم در «کونفلان سنت اونورین» یک فرد ۱۸ ساله و متولد مسکو، پایتخت روسیه بوده است. پولیس فرانسه در حال تحقیق درباره احتمال انتشار پیامی از طرف مهاجم در شبکه اجتماعی توییتر پس از سر بریدن معلم تاریخ مدرسه ای در «کونفلان سنت اونورین» است. برخی گزارش ها حاکی است که یک حساب توییتری پس از این حادثه عکسی از سر بریده معلم قربانی را به همراه پیامی خطاب به رییس جمهوری فرانسه منتشر کرده بود. در این پیام از امانویل ماکرون تحت عنوان «رهبر کفار» یاد شده بود.

نشریه فکاهی «شارلی ابدو» اخیرا همزمان با محاکمه متهمان به همدستی در حمله به تحریریه این نشریه در سال ۲۰۱۵ بار دیگر کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را منتشر کرد.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email