‎پولیس کابل اعلام کرده است که در انفجار امروز در منطقه تایمنی شهر کابل، دست کم 10 تن جان باخته و بیش از 20 تن مجروح شده اند.

به گزارش بخش امنیتی آریاتودی؛ وزارت داخله کشور گفته است که این رویداد ناشی از انفجار یک بمب کارگذاری شده در مسیر کاروان امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری بوده و حوالی ساعت 7:30 صبح امروز چهارشنبه (19 سنبله – 9 سپتمبر) به وقوع پیوسته است.

فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل نیز گفته است که در این جریان سه محافظ آقای صالح در جمع زخمیان است؛ اما به خود معاون رییس جمهور آسیبی نرسیده است.

گفته می شود که بمب منفجر شده در داخل یک کراچی جاسازی شده بود و از راه دور کنترل می شد.

طالبان با انتشار بیانیه ای گفته اند که هیچ نقشی در این حمله نداشته اند.

امرالله صالح ساعتی پس از این حادثه در پیامی ویدیویی در حالی که دست چپ وی پانسمان شده بود گفت: «زمانی که به سمت دفتر کارم می آمدم در منطقه تایمنی، گذشته از جماعت خانه اسماعیلیه، یک انفجار هولناک و مهیب در مسیر کاروان ما صورت گرفت. یک تعداد محافظین من زخم برداشتند که به شفاخانه امنیت منتقل شدند. به من و عبادالله فرزند جوانم آسیبی نرسیده و صرفا دچار کمی سوختگی شدیم و قسمت دست و روی من افگار شده. چون انفجار قوی بود و شیشه موتر ذوب شد. اما به تعداد زیادی از هموطنان مان آسیب جانی و خسارت مالی رسیده است. از تمام کسانی که در این مسیر به خاطر من دچار آسیب شدند عذرخواهی می کنم».

وی تاکید کرد که مبارزه ما ادامه دارد و این اتفاقی که امروز برای او افتاده؛ همه روزه سربازان و نیروهای امنیتی افغانستان با آن رو به می شوند.

آقای صالح فعلا کسی را در خصوص دست داشتن در این حادثه متهم نکرده است.

آریاتودی – بخش امنیتی

Print Friendly, PDF & Email