ناشر کتابی در مورد رییس جمهوری امریکا که حاوی ۲۵ نامه خصوصی رد و بدل شده میان دونالد ترامپ و رهبر کوریای شمالی است از قول کیم جونگ اون نقل کرده که «رابطه من و دونالد ترامپ درست مثل یک فلم تخیلی است».

رابطه شخصی میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ عامل اصلی برقراری روابط دیپلوماتیک اخیر میان کوریای شمالی و ایالات متحده بوده؛ رابطه‌ای که همزمان با توهین و تهدید متقابل از ابراز عشق و علاقه آقای ترامپ به رهبر جوان کوریای شمالی نیز بی‌نصیب نبوده است.

انتشارات «سیمون و شوستر»، کتابی را بر پایه تحقیق‌های باب وودوارد، روزنامه نگار امریکایی، در دست انتشار دارد که حاوی پیام‌های منتشر نشده رد و بدل شده میان رهبران امریکا و کوریای ‌شمالی است.

آقای وودوارد، خبرنگار سابق واشنگتن پست، با افشای رسوایی واترگیت و نقشی که این رسوایی در استعفای ریچارد نیکسون از سمت ریاست جمهوری امریکا در سال ۱۹۷۴ داشت، به شهرت رسید.

کتاب تازه او «خشم» نام دارد و با هدف تکمیل کتاب پیشین او با عنوان «ترس» که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد؛ از ۱۵ سپتمبر روانه بازار نشر خواهد شد.

کتاب ترس در هفته نخست انتشار با فروش ۱.۱ میلیون نسخه‌ای مواجه شد. دونالد ترامپ که در جریان تدوین آن کتاب، دعوت به مصاحبه با آقای وودوارد نشده بود، آن کتاب را یک «شوخی» و «کلاهبرداری» توصیف کرده بود. اما او پس از آن که پیش از اتمام تدوین کتاب خشم روبروی نویسنده آن قرار گرفت، در گفتگو با شبکه فکس نیوز، تصریح کرد: «من با یک نویسنده و گزارشگر بسیار خوب مصاحبه کردم».

انتشارات «سیمون و شوستر» در صفحه اختصاصی این کتاب بر روی فروشگاه مجازی آمازون با نقل بخشی از آن از قول رهبر کوریای شمالی نوشته است: «رابطه من و دونالد ترامپ درست مثل یک فلم تخیلی است».

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون تاکنون سه بار ملاقات کرده‌اند که نخستین دیدار این دو رهبر در جون ۲۰۱۸ و در سنگاپور رخ داد. چند ماه پس از این دیدار، رییس جمهوری امریکا در مراسم تجمع هوادارانش اعلام کرد که او و کیم جونگ اون عاشق یکدیگر شده‌اند. آقای ترامپ گفت: «او نامه‌های زیبایی برای من نوشته، نامه‌های فوق‌العاده، ما عاشق هم شدیم».

با این حال، مذاکرات دو طرف از فبروری گذشته به بن‌بست خورده است. افزون بر این این، با وجود برگزاری سه نشست میان دو رهبر امریکا و کوریای ‌شمالی، هنوز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در مورد خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ حاصل نشده است.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email