مجلس نمایندگان امریکا طرحی را علیه «الحشدالشعبی» عراق تصویب کرد.

به گزارش آریاتودی به نقل از مشرق نیوز؛ مجلس نمایندگان امریکا روز جمعه (10 اسد – 31 جولای) طرحی را به تصویب رساند که خواستار ملزم کردن دولت ایالات متحده به انجام اقداماتی علیه سازمان الحشدالشعبی عراق است.

«جو ویلسون»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان امریکا که تهیه‌کننده این ۲ طرح بوده هدف طرح‌های مذکور را «ممانعت از اختصاص بودجه مالیات ‌دهندگان امریکا به شبه ‌نظامیان تحت حمایت ایران» عنوان کرده است.

این ۲ طرح، روز جمعه در قالب دو متمم به لایحه بودجه وزارت دفاع امریکا اضافه شده‌اند؛ اما تصویب آنها به عنوان بخشی از این لایحه به معنی تبدیل شدن آن به قانون نیست.

برای تبدیل به قانون، مفاد این دو طرح باید در متن مشترکی از لایحه بودجه وزارت دفاع امریکا که هر دو شاخه قانونگذاری کنگره (مجلس سنا و مجلس نمایندگان) بر سر آن به توافق می‌رسند گنجانده شود.

جو ویلسون در بیانیه‌ای که بعد از تصویب دو متمم مذکور در مجلس نمایندگان صادر کرده نوشته است: «این متمم‌ها، مانع از اختصاص پول‌های مالیات‌ دهندگان امریکایی به شبه‌ نظامیان بدنام عراق می‌شوند که حاکمیت عراق را تضعیف کرده و دستشان به خون امریکایی‌ها آلوده است».

وی اضافه کرده است: «گروه‌هایی که “نیروهای بسیج مردمی” را تشکیل می‌دهند و به خصوص نایبان ایران، یعنی سازمان بدر، مجری طرح‌های ایران در عراق هستند و در حمله به سفارت ما در بغداد دست داشتند. آنها باید به عنوان سازمان تروریستی تحریم شوند».

وی اضافه کرده است: «به عنوان کمترین اقدام، ما باید اطمینان حاصل کنیم حتا یک “پنی” از دالرهای مالیات ‌دهندگان امریکایی که با مشقت به دست می‌آیند؛ به جیب این تبهکاران که به دنبال بی‌ثبات کردن عراق و آسیب زدن به خانواده‌های امریکایی هستند نمی‌رود».

روی وب‌سایت کنگره امریکا هنوز جزییات بیشتری از طرح‌های این قانونگذار امریکایی منتشر نشده است.

این طرح در حالی به تصویب رسیده که سازمان الحشد الشعبی عراق بیشترین نقش را در مبارزه با گروه تروریستی داعش داشته است. این سازمان همچنین هم‌اکنون نقش فعالی در تلاش برای خارج کردن نیروهای امریکایی از نیز عراق دارد.

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email