انتشارات سیمون اند شوستر می‌گوید کتاب “مری ترامپ” در اولین روز عرضه ۹۵۰ هزار نسخه فروش داشت. این رقم که رکوردی برای این انتشاراتی به شمار می‌رود، شامل موارد پیش فروش و نسخه‌های الکترونیکی و صوتی کتاب نیز می‌شود.

به گزارش آریاتودی به نقل از دویچه وله؛ کتاب افشاگرانه‌ای که برادرزاده ترامپ درباره کاکایش نوشته است، در اولین روز ارایه، با استقبال فوق‌العادهای روبرو شد.این کتاب عنوانی طولانی دارد: “بسیار زیاد و ناکافی؛ چگونه خانواده من خطرناک‌ترین مرد دنیا را پدید آورد”.

انتشاراتی “سیمون اند شوستر” فروش ۹۵۰ هزار نسخه چاپی، انترنتی و صوتی این کتاب در یک روز را رکوردی برای ناشر خواند. این رقم خارق‌العاده در حالی است که همین انتشاراتی، دو هفته قبل هم، کتاب پرفروش دیگری درباره ترامپ را عرضه کرده بود. کتاب “اتاقی که در آن اتفاق افتاد” نوشته جان بولتون، مشاور امنیتی معزول کاخ سفید، در هفته نخست ۸۰۰ هزار نسخه فروخته شد.

برادرزاده ترامپ در این کتاب، زوایای مختلفی از زندگی عموی خود را نوشته و ادعاهایی جنجالی علیه او طرح کرده است؛ از جمله دخل و تصرف در ارثیه‌ای که بزرگ خاندان برای فرزندانش به جا گذاشت.

فرد ترامپ، پدر او و بزرگترین پسر خانواده ترامپ، سال‌ها قبل مرده و فرزندانش ادعا می‌کنند که حق آنها در مسایل مربوط به ارث پایمال شده است.

رابرت ترامپ، کاکای دیگر مری ترامپ، پیش‌تر کوشیده بود با شکایت به دادگاه و تحت عنوان نقض یک توافق خانوادگی مبنی بر محرمانه بودن مسایل مربوط به املاک خانواده، جلوی انتشار کتاب را بگیرد. یک قاضی نیویارکی اما با مردود دانستن این شکواییه، در نهایت مجوز انتشار کتاب را صادر کرد.

مری ترامپ که در رشته روانشناسی تحصیل کرده، کاکایش را فردی خودشیفته می‌نامد و می‌گوید: “اثبات میزان خودشیفتگی او به آزمایش‌های بالینی نیاز دارد و این چیزی است که ترامپ از آن سر باز می‌زند”.

او همچنین در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان گفته که رفتار دونالد ترامپ شبیه کودکی سه ساله است که می‌داند کسی دوستش ندارد.

 سوژه ترامپ و کتاب‌های پرفروش

به ندرت پیش می‌آید که کتابی صدها هزار نسخه در هفته نخست فروخته شود چه برسد به آن که طی یک روز چنین فروشی داشته باشد. با رکورد اعلام شده، “خیلی زیاد و ناکافی” اینک در صدر کتاب‌های جنجالی و پرفروشی قرار دارد که در باره رییس جمهور امریکا نوشته شده‌اند.

کتاب “ترس” که روزنامه‌نگار معروف، باب وودوارد نوشت، در اولین روز فروش رسمی، ۹۰۰هزار نسخه خریدار داشت. وودوارد در این کتاب جزییات کم سابقه‌ای از زندگی ترامپ در کاخ سفید و رویکردهای او در سیاست داخلی و خارجی را فاش می‌کند.

“وفاداری والاتر” نوشته مدیر سابق اف بی آی، جیمز کومی در نخستین هفته ۶۰۰ هزار نسخه فروخت. نام کامل این کتاب “وفاداری والاتر، حقیقت، دروغ‌ها و رهبری” است و کومی در آن از رویکردهای غیرحرفه‌ای و خودسرانه ترامپ پرده بر می‌دارد. کتاب “آتش و خشم” نوشته مایکل وولف نیز بیش از یک میلیون و ۷۰۰هزار نسخه طی یک ماه فروش داشت. این کتاب اختلافات و چند دستگی درون کاخ سفید را برملا می‌کند.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email