صدیق، صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان شامگاه روز جمعه (13 سرطان – 3 جولای) در حساب توییتر خود اعلام کرد: محمد یوسف غضنفر، نماینده فوق‌العاده محمد اشرف غنی، رییس‌جمهور در “امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر” بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ محمداشرف غنی، ریيس جمهور افغانستان نیز با انتشار پیامی نوشت: “محمد یوسف غضنفر، شخصیت حلیم، خیّر، ملی گرا بود که به افغانستان یکپارچه و متحد باور داشت و همیشه برای خیر و فلاح مردم خود، تلاش می‌کرد. وفات او یک ضایعه بزرگ برای نظام و کشور است”.

وی تاکید کرد: “غضنفر برای آبادی افغانستان و کمک به مردم فقیر و نیازمند، کارهای جدی را آغاز کرده بود و افتخار دارم که چنین یک شخصیت نیکو کار همکار نزدیک من بود. پس از اینکه امشب از درگذشت وی اطلاع کسب کردم طی تماس تلفونی با خانواده وی به نمایندگی از دولت و مردم افغانستان تسلیت گفتم و به مسوولان ذیربط دستور دادم تدابیر رسمی را برای تشییع جنازه و خاکسپاری محمد یوسف غضنفر اتخاذ کنند”.

در همین حال؛ عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی افغانستان نیز با انتشار پیامی در صفحه فیسبوک خود نوشت: “مرحوم محمد یوسف غضنفر از تاجران ملی، نماینده‌ سابق مردم بلخ در مجلس و از چهره‌های مشهور کشور بود. او در مراحل مختلف زندگی شخصیتی و رسمی خود در خدمت وطن و مردم قرارداشت و در راه خدمت‌گزاری به مردم افغانستان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کرد. درگذشت او در این مرحله که وظیفه‌ توسعه‌ اقتصادی، تجارتی و رسیدگی به فقر را بر عهده داشت؛ ضایعه‌ بزرگی برای کشور و مردم افغانستان به شمار می‌رود”.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email