ایران در واکنش به اظهارات مقامات فرانسه در خصوص محکومیت “فریبا عادلخواه” گفته است که این نوع لحن از سوی پاریس، مداخله جویانه و تهدیدآمیز است.

به گزارش بخش ایران آریاتودی؛ سخنگوی وزارت خارجه ایران روز چهارشنبه (7 جوزا – 27 می) با اشاره به اظهارات اخیر “ژان ایو لودریان” وزیر خارجه فرانسه، این اظهارات را “مداخله جویانه و تهدیدآمیز” خوانده و تاکید کرد که این موضوع می تواند پرونده یاد شده را با پیچیدگی روبه رو کند.

وزیر خارجه فرانسه روز چهارشنبه گفته بود که حکم فریبا عادلخواه که از سوی مراجع قضایی ایران به 6 سال حبس محکوم شده است؛ می تواند روابط پاریس و تهران را با چالش مواجه کند.

آقای لودریان گفته بود: “حبس فریبا عادلخواه روابط دیپلوماتیک ایران و فرانسه را دشوارتر می‌کند”.

وزارت خارجه ایران هم در واکنش به این سخنان گفته است: “هرگونه لحن تهدید آمیز و مداخله‌جویانه باعث پیچیده‌تر شدن این پرونده شده و جمهوری اسلامی ایران بی‌احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضاییه را به هیچ وجه بر نمی‌تابد”.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران تاکید کرده است: “رسیدگی به جرایم اتباع ایرانی، صرفا در صلاحیت قضایی محاکم ایرانی است… این پرونده با رعایت مقررات در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته و خانم عادل‌خواه از حقوق شهروندی خود برخوردار بوده است… رای صادره رای دادگاه بدوی است و خانم عادل‌خواه می‌تواند از طریق مجاری قانونی نسبت به آن فرجام خواهی کند”.

اخبار مرتبط را در آریاتودی دنبال کنید

آریاتودی – بخش ایران

Print Friendly, PDF & Email