منابع محلی در سوریه گفته اند که نیروهای امریکایی در نزدیکی منطقه “دیرالزور” که در اختیار نیروهای دموکراتیک سوریه (کردهای، ی.پ.گ) است؛ یک سامانه ضدموشکی با ارتفاع پایین مستقر کرده اند.

به گزارش بخش خاورمیانه آریاتودی؛ این منابع محلی که شامل گروههای مسلح مستقر در شمال سوریه می باشد؛ روز چهارشنبه (7 جوزا – 27 می) در این گزارش تاکید کرده اند که این سامانه ضدموشکی در میدان گازی “کونیکو” جا به جا شده است. آنها می گویند که نیروهای امریکایی قصد دارند در روزهای آینده، در میدان گازی عمر نیز سیستم چنین سیستمی را مستقر کنند.

با این حال؛ “مایلز کاگینز”، سخنگوی ایتلاف بین المللی عیله گروه تروریستی داعش در صفحه توییترش، استقرار سامانه موشکی پاتریوت در سوریه را تکذیب کرده است.

به رغم آن؛ نیروهای دموکراتیک سوریه که متشکل از گروههای کُرد مستقر در شمال این کشور می باشند و با نام اختصاری “ی پ گ” یاد می گردند؛ به شدت از سوی نیروهای امریکایی حمایت می شوند. این گروه از جمله نیروهایی هستند که در شمال سوریه، جنگ شجاعانه ای با گروه تروریستی داعش انجام دادند و تروریستان را در این مناطق زمین گیر کردند.

دیرالزور در سوریه، از ارکان مهم سوق الجیشی داعش محسوب می گردید و به عنوان پایتخت این گروه در سوریه حساب می شد که سه سال پیش از چنگ این گروه خارج شد.

اما نیروهای دموکراتیک سوریه؛ از نظر دولت ترکیه یک گروه “تروریستی” محسوب می گردد و این موضوع اختلافاتی را بین واشنگتن و انقره به وجود آورده است. ترکیه به عنوان یکی از اعضای مهم ناتو، همواره امریکا را متهم به حمایت از دشمنان این کشور می کند.

گفتنی است که نیروهای دموکراتیک سوریه، هم اکنون در مناطق شمالی این کشور بیش از ده پایگاه نظامی دارد که تجهیزات و مهمات آن را ایتلاف به رهبری امریکا تامین می کند.

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email