دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا روز چهارشنبه (7 جوزا – 27 می) اعلام کرد که به زودی مقررات سامانه‌های شبکه‌های اجتماعی را یا “بازتنظیم” می‌کند و یا آنها را “تعطیل” می‌کند.

این تهدید ضمنی آقای ترامپ علیه شبکه‌های اجتماعی پس از آن اعلام شد که شبکه توییتر روز سه‌شنبه دو مورد از توییت‌های رییس جمهوری امریکا را حاوی مطالب «گمراه کننده» و اطلاعات غیرقابل استناد ارزیابی کرد.

آقای ترامپ در واکنش به این اقدام شبکه پیام‌رسان توییتر با انتشار توییت جدیدی ضمن متهم کردن شبکه‌های اجتماعی به تلاش برای ساکت کردن صدای محافظه‌کاران جمهوری‌خواه تاکید کرد که هم حزبی‌های او قصد دارند با هدف مقابله با این رویه، یا مقررات این شبکه‌ها را به شدت تنظیم کنند و یا آنها را تعطیل کنند.

آقای ترامپ همچنین با اشاره به مبارزات انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶، به طور تلویحی شبکه‌های اجتماعی را عامل فریب افکار عمومی و تلاش برای شکست او در انتخابات معرفی کرد و بدون اشاره صریح به شبکه توییتر از شبکه‌های اجتماعی خواست تا “همین حالا”  رویه خود را اصلاح کنند.

رییس جمهوری امریکا پیشتر با انتشار توییت‌هایی، توییتر را به «دخالت» در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه نوامبر متهم کرده بود و با ابراز مخالفت با نظام رای‌گیری پستی آن را زمینه‌ساز تقلب و فساد گسترده عنوان کرده بود. توییتر هر دو توییت آقای ترامپ را به اعلان اظهارنظر بدون سند و خلاف واقع مزین کرد.

منبع: یورونیوز

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email