نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری امریکا از حزب دموکرات، در اظهارنظری جالب توجه و بی پیشینه گفته است که دونالد ترامپ “یک احمق تمام عیار” است.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ “جو بایدن” رقیب اصلی انتخابات ریاست جمهوری امریکا در برابر ترامپ امروز چهارشنبه (7 جوزا – 27 می) از رییس جمهوری این کشور به عنوان یک “احمق تمام عیار” نام برده و گفته است که وی ایالات متحده را با مدیریت اشتباهش در زمینه مبارزه با ویروس کرونا، به سمت بحران هدایت کرده است.

آقای بایدن که نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری از حزب دموکرات است و در انتخابات درون حزبی موفق شد از سایر اعضای این حزب پیشی بگیرد؛ رقیب اصلی دونالد ترامپ در انتخابات 13 عقرب 1399 برابر با سوم نوامبر 2020 می باشد.

پیش از این هم، این دو تن بگومگوهایی بر سر بسیاری از مسایل سیاسی و موارد دیگر با هم داشته اند.

اخبار مرتبط را در آریاتودی دنبال کنید

جو بایدن در گفتگو با شبکه خبری “سی ان ان” اظهار کرده است: “زدن ماسک که ساده‌ترین محافظت در دوران همه گیری ویروس کرونا است؛ اکنون با پیام‌های متنقاضی که از کاخ سفید می‌آید، هرگوشه از زندگی امریکایی‌ها را به یک نقطه تقابل فرهنگی و سیاسی تبدیل کرده است”.

وی افزوده است: “ترامپ یک احمق تمام عیار است. هر پزشکی در هر نقطه از جهان می‌گوید زمانی که در میان جمعیتی قرار گرفتید باید ماسک بر صورت بزنید. وقتی شما قرار است در وضعیتی قرار گیرید که فاصله‌تان با دیگران کمتر از سه متر باشد؛ لزوم استفاده از ماسک پررنگ‌تر هم می‌شود”.

آقای بایدن تاکید کرده است که این مساله الگوی بسیار بدی را در جامعه امریکا ترویج می دهد و زمانی که “رهبر یک جامعه” خود به قوانین توصیه شده دولت عمل نمی کند؛ چطور می توان در برابر آنارشی و از هم پاشیدگی هنجارهای اجتماعی ایستادی نمود.

این اظهارات در حالی بیان می گردد که دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده بارها به صورت آشکار اعلام نموده که هیچ علاقه ای به استفاده از ماسک و دستکش ندارد و در سخنرانی ها و بازدیدهایش از مکان های مختلف، از هیچ کدام اینها استفاده نکرده است.

به جز جو بایدن، بسیاری به این رفتار دونالد انتقاد کرده اند.

طبق آخرین آمار که تا امروز چهارشنبه منتشر شده؛ تاکنون بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سراسر امریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد، بیشتر از  صدهزار و پنجصد(100500) تن جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

آریاتودی – بخش سیاست

 

Print Friendly, PDF & Email