حکومت افغانستان روز پنجشنبه (1 جوزا – 21 می) اعلام کرده است که طرح کاهش محدودیت ها در شهر کابل را به صورت تدریجی به تایید کابینه رسانده است.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ بر این اساس، دکانداران و صنوف تجاری مختلف و همچنین موترهای گردشی در شهر کابل، با توجه به زمانبندی مشخص شده از سوی دولت، می توانند به کار خود آغاز کنند. با این حال؛ رییس جمهور غنی از تمام مردم خواسته است که از دید و بازدید در ایام عید فطر خودداری کرده و در خانه بمانند.

بر اساس تصمیم گرفته شده از سوی دولت؛ فروشگاههای موادغذایی، عمده فروشی ها و کارخانه های تولیدی می توانند در زمان تعین شده به کار خود آغاز کنند. اما با این حال؛ خیابان های شهر به جز در موارد ویژه، به روی آمد و شد بسته خواهد بود.

به رغم اینکه به تازگی این محدودیت ها قرار است به تدریج کاهش یابد؛ مردم تاکنون به صورت کاملا عادی در شهر رفت و آمد می کنند و به نظر می رسد که بحران کرونا برای بسیاری از آنها اهمیت چندانی ندارد.

یعقوب حیدری امروز پنجشنبه در نشستی خبری عنوان کرد: “وضعیت عادی نیست. وضعیت اضطراری است و ویروس در حال تکثیر می باشد؛ هر قدر که وضعیت بهتر شود ما کوشش می‌کنیم که محدودیت‌ها را کمتر بسازیم”.

آخرین آمار از شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان حاکی از این است که طی 24 ساعت گذشته، 531 مورد جدید ابتلا به این بیماری شناسایی شده که بیشتر از 200 مورد آن تنها در کابل بوده است. با این آمار، تعداد کل مبتلایان به این ویروس به 8676 رسیده است.

تا روز پنجشنبه، شمار قربانیان این بیماری 193 تن بوده است.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email