گزارش ها از ایالت تگزاس امریکا می رساند که روز پنجشنبه (1 جوزا – 21 می) یک مهاجم در داخل پایگاه هوایی این ایالت اقدام به تیراندازی کرده است.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ هنوز از تعداد تلفات احتمالی یا هویت مهاجم هیچ خبری منتشر نشده و درهای این پایگاه به روی خبرنگاران بسته شده است. اما برخی گزارش ها حاکی از این است که این حمله در نزدیکی درب ورودی این پایگاه انجام گرفته است.

فرمانده پایگاه هوایی “کرچس کریستی” که این حمله در آن انجام شده گفته است: “در همان ابتدای کار، توانایی آسیب رسانی از فرد تیرانداز گرفته شده و تمامی ورودی های پایگاه هم بسته است. فعلا درباره قربانیان احتمالی این حمله و هویت مهاجم چیزی برای گفتن نداریم”.

با این حال؛ نیروی دریایی امریکا در اعلامیه ای تصریح کرده است: “در حادثه امروز پنجشنبه کسی کشته نشده؛ اما یک نفر مجروح شده است. در پایگاه هوایی کرپس کریستی تبادل آتش بین نیروهای امنیتی و فرد مهاجم رخ داده و این موضوع نیاز به تحقیقات بیشتر دارد”.

این همان پایگاهی است که در ماه دسمبر 2019 نیز یک نظامی عربستان با شلیک به سمت سربازان امریکایی، سه تن از آنها را کشت و نزدیک به ده نفر را زخمی کرد. این نظامی عربستانی در این پایگاه آموزش خلبانی می دیده است. اف بی آی – پولیس فدرال امریکا – بعد از این رویداد اعلام کرد که این فرد تماس هایی با برخی چهره های گروه تروریستی القاعده داشته است.

اخبار مرتبط را در آریاتودی دنبال کنید

پایگاه نیروهای هوایی امریکا زیر نام “کرپس کریستی” که در جنوب تگزاس واقع شده است؛ بزرگترین مرکز آموزش خلبانان نظامی در کل امریکا به شمار می رود که بسیاری از کشورهای متحد امریکا نیز نظامیان خود را برای تعلیم به آنجا می فرستند.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email