سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که با ثبت 106 هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، این همه گیری رکورد تازه ای را به نام خود ثبت کرده است.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ “تدروس اهنوم” دبیرکل سازمان جهانی بهداشت امروزپنجشنبه (1 جوز – 21 می) اعلام کرده است که طی روز سه شنبه هفته جاری، بیش از 106 مورد تازه ابتلا به بیماری کووید – 19 در سراسر جهان شناسایی شده که از آغاز شروع این اپیدمی، یک رکورد محسوب می گردد.

داکتر تدروس اهنوم گفته است: ” در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۶ هزار مورد تازه در جهان ثبت شده که تاکنون بیشترین رقم ابتلا در یک روز به شمار می‌رود. تقریبا دو سوم این موارد فقط در چهار کشور گزارش شده‌اند”.

وی تصریح کرده است که ایالات متحده امریکا، روسیه، برازیل و بریتانیا به ترتیب بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده اند.

آقای اهنوم توضیح داده است: ” اما از این میان روسیه به نسبت، کمترین شمار مرگ‌‌ومیر بر اثر این بیماری همه‌گیر را داشته که پایین تر از ۰/۰۹ درصد کلّ مبتلایان بوده، حال آنکه این رقم در ایالات متحده ۶ درصد،‌ در برزایل ۶/۶ درصد و در بریتانیا ۱۴/۲ درصد بوده است”.

او با اظهار نگرانی از شیوع سریع این بیماری در بین کشورهای جهان سوم(در حال توسعه) از احتمال بروز یک “بحران انسانی” خبر داده و گفته است که جهان باید در رویارویی با این پدیده، هماهنگ و موثر عمل کند.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email