ولادیمیر پادرینو، وزیر دفاع ونزویلا اعلام کرد که کشتی و هواپیماهای جنگی این کشور نفتکش های ایرانی در منطقه ویژه اقتصادی ونزویلا را همراهی خواهند نمود.

به گزارش آریاتودی به نقل از اسپوتنیک؛ پادرینو در مصاحبه با شبکه تلویزیونی VTV گفت: ” ما با وزارت دفاع ایران ارتباط برقرار كرده ایم. کشتی ها و هواپیماهای نیروهای مسلح ملی بولیوی ونزویلا همه کشتی هایی كه وارد منطقه اقتصادی ویژه می شوند؛ همراهی خواهند کرد تا از آنها استقبال كنند و از مردم ایران به خاطر همبستگی و همکاری تشكرنمایند”.

پیش از این؛ وال استریت ژورنال گزارش داده بود كه دولت دونالد ترامپ رییس جمهور امریكا در حال بررسی احتمال اعمال تحریم های جدید علیه ایران برای جلوگیری از صادرات نفت ایران به ونزویلا است.

پس از عزیمت پنج نفتکش ایرانی به ونزوئلا ، تحریم ها علیه خدمه نفتکش ها یا مصادره این نفتکش ها در صورت سوخت گیری در بنادر کشورهای ثالث تحت بررسی قرار دارد.

پیشتر وزیر دفاع ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به تهدید امریکا علیه نفتکش‌های اعزامی به ونزوئلا اظهار کرده بود: “مزاحمت برای نفتکش‌ها خلاف مقررات و امنیت بین‌الملل است و فکر می‌کنم هم سازمان‌های بین‌المللی و هم کشورهایی که نسبت به مقررات و امنیت آبراه‌ها حساس هستند؛ باید نسبت به این موضوع عکس‌العمل نشان بدهند”.

این ژنرال ایرانی هشدار داده بود: “اگر مزاحمت‌ها ادامه پیدا کند و تشدید شود حتما امریکایی‌ها پاسخ قاطع و محکمی خواهند گرفت”.

آریاتودی – بخش ایران

Print Friendly, PDF & Email