نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بیش از ۶۵ درصد امریکایی‌های ایمان دار بعد از شیوع بیماری کووید ۱۹ به این نتیجه برسند که خدا می‌خواهد به آنها بگوید باید شیوه زندگی کردن خود را تغییر دهند.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ ویروس کرونا تاکنون بیش از ۸۷ هزار امریکایی را کشته و برای میلیون‌ها نفر هم مشکلات اقتصادی بسیاری ایجاد کرده اما یافته‌های نظرسنجی که توسط دانشگاه شیکاگو و با همراهی مرکز تحقیقات خبرگزاری آسوشیتدپرس انجام شده نشان می‌دهد ۳۱ درصد از امریکایی‌هایی که به خدا باور دارند بر این اعتقادند که ویروس کرونا یک نشانه از سوی خدا بوده تا این پیام را به آنها منتقل کند که باید زندگی‌شان را تغییر دهند.

بر اساس این نظرسنجی سیاه‌پوستان امریکا نسبت به سایر نژادهای دیگر احتمال بیشتری می‌دهند که این ویروس نشانه‌ای است که خدا از طریق آن می‌خواهد بدون توجه به تحصیلات، درآمد، جنسیت و نژاد، بشریت را تغییر دهد.

همچنین این نظرسنجی نشان می‌دهد ۸۲ درصد امریکایی‌ها می‌گویند به خدا باور دارند و ۲۶ درصد آنها هم گفته‌اند بر اثر شیوع بیماری کووید ۱۹ ایمان آنها تقویت شده، این در حالی است که تنها ۱ درصد گفته‌اند پس از شیوع ویروس کرونا ایمانشان تضعیف شده است.

کاترین لوفتون، استاد مطالعات دینی در دانشگاه ییل می‌گوید که تعداد زیادی از امریکایی‌هایی که ویرس کرونا را به عنوان پیام خدا تعبیر می‌کنند در تصور خود می‌گویند: “اگر تغییر نکنم این بدبختی و مصیبت ادامه می‌یابد”.

تاکنون حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سراسر ایالات متحده به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۸۷ هزار و ۹۷۶ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آریاتودی – بخش جهان

 

Print Friendly, PDF & Email