ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که طی نشست به عمل آمده، طرح خرید بیش از هفتاد هزار تُن گندم از قزاقستان تصویب شده و به زودی دولت اقدام به خرید گندم از این کشور خواهد کرد.

به گزارش بخش اقتصاد آریاتودی؛ ارگ ریاست جمهوری روز چهارشنبه (3 ثور – 22 اپریل) در خبرنامه ای گفته است که در نشست رهبری دولت فیصله شده تا حکومت افغانستان هفتاد هزار تُن گندم از کشور قزاقستان خریداری کند. به زودی این طرح عملی خواهد شد و نیازمندی مردم در شرایط سخت کنونی مرفوع خواهد شد.

پیش از این؛ دولت هند اعلام کرده بود که بیش از 5 هزار تُن گندم را به صورت عاجل از طریق بندر چابهار ایران به افغانستان ارسال کرده است. این محموله شامل کمک 75 هزار تنی گندم این کشور می شود که به افغانستان تعهد کرده بود.

ارگ در این خبرنامه همچنین گفته است: ” در این نشست به محمدیوسف غضنفر، نماینده‌ی فوق‌العاده رییس جمهور در امور توسعه‌ی اقتصادی، تجارت و کاهش فقر وظیفه سپرده شد تا در هماهنگی با وزارت های مالیه و صنعت و تجارت به خریداری این مقدار گندم اقدام نماید”.

همچنین در این نشست فیصله شد که وزارت های صنعت و تجارت و مالیه در مورد خرید ۵۰۰ کیلووات برق از کشور قزاقستان، برنامه ریزی لازم را به عمل آورند.

آریاتودی – بخش اقتصاد

Print Friendly, PDF & Email