وزارت دولت در امور صلح در اعلامیه ای گفته است که فهرست منتشر شده اعضای هیات گفتگوکننده صلح که به تازگی منتشر شده؛ مورد تایید حکومت نیست.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ ناجیه انوری سخنگوی وزارت دولت در امور صلح گفته است که این فهرست از سوی این وزارت و ریاست جمهوری مورد تایید نیست و به زودی فهرست اعضای گفتگوکننده صلح از طریق رسانه ها منتشر خواهد شد.

یک فهرست 20 نفره که اعضای هیات گفتگوکننده صلح خوانده شد؛ شب گذشته (6 حمل – 25 مارچ) از تلویزیون ملی افغانستان پخش شد که ساعتی بعد از سوی وزارت دولت در امور صلح رد گردید.

این در حالی بود که شاه حسین مرتضوی مشاور فرهنگی رییس جمهور به نوعی ترکیب این هیات را تایید کرده و گفته بود که ریاست آن به عهده “معصوم استانکزی” رییس سابق امنیت ملی است.

هنوز مشخص نیست که این فهرست از سوی چه مقامی برای انتشار به تلویزیون ملی داده شده است. گفتنی است که تلویزیون ملی به عنوان مرجع اصلی انتشار برنامه های حکومت به شمار می رود و تاکنون سابقه نداشته که گزارش های این رسانه با گفته های حکومت مغایرت داشته باشد.

معصوم استانکزی، زکیه وردک، شهلا فرید، محمد ناطقی، حفیظ منصور، نادر نادری، عبدالمتین بیگ، عنایت الله بلیغ، امین کریم، حبیبه سرابی، زینب موحد، ضراراحمد مقبل، عبدالهادی ارغندیوال، شریفه زرمتی، ایوب انصاری، باتور دوستم، رسول طالب، کلیم‌الله نقیبی، خالد نور و امین احمدی از افرادی بودند که در ترکیب این هیات معرفی شده بودند.

اخبار مرتبط را در آریاتودی دنبال کنید

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email