وزارت صحت‌عامه، هشدار می‌دهد که انتشار ویروس کرونا در افغانستان روند صعودی به خود گرفته‌ و نمونه‌هایی که در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده‌؛ نشان می‌دهد که افراد بی ‌آنکه به کشورهای آلوده سفر کرده باشند؛ به این ویروس آلوده شده‌اند.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت‌عامه که امروز چهارشنبه، (6 حمل – 25 مارچ) طی یک نشست خبری عنوان کرد که شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان اکنون به ۷۹ رویداد رسیده‌ و این روند سیر سعودی به خود گرفته است.

به گفته وی؛ از این میان یک تن دیگر نیز در کابل به این ویروس مبتلا شده‌ که به گفته وزارت صحت، کارمند یکی از سفارت‌خانه های خارجی می باشد. تاکنون در کابل، هفت رویداد ثبت شده‌ که شامل، چهار سرباز ماموریت قاطع، دو دیپلومات خارجی و یک شهروند افغانستان می باشد.

او گفت که یک بانوی ۴۵ ساله در نتیجه این بیماری صبح امروز در هرات فوت کرده است. یک تن دیگر نیز هفته گذشته در بلخ به همین علت جان باخته بود.

با این حال؛ بیشتر مبتلایان به بیماری کووید – ۱۹ از ولایت هرات می باشند.

وزارت صحت هشدار می‌دهد که اگر برای جلوگیری از ویروس توصیه‌های بهداشتی رعایت نشود؛ این ویروس بیشتر گسترش خواهد یافت.

پیشتر وزیر صحت عامه گفته بود که افغانستان احتمالا شاهد آلوده شدن 16 میلیون از شهروندان خود خواهد بود و نزدیک به صدهزار نفر نیز در این جریان جان خواهند باخت.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email