ستاد مشترک ارتش کوریای جنوبی اعلام نموده که امروز شنبه (2 حمل – 21 مارچ) کوریای شمالی دو موشک کوتاه برد به سوی دریای جاپان پرتاب کرده است.

به گزارش آریاتودی به نقل از اسپوتنیک؛ این پرتاب ها از ولایت “پیونگان شمالی” کوریای شمالی انجام شده؛ اما به منطقه اقتصادی انحصاری جاپان نرسیده است. پیونگ یانگ به شکل مرتب موشک هایی را به سوی جاپان پرتاب می کند؛ اما تاکنون هیچکدام از موشک های کوریای شمالی به آبهای این کشور نرسیده است.

9 مارچ، کوریای شمالی تمریناتی را برای آزمایش توانایی توپخانه های دوربرد خود برای انجام یک ضد حمله نظامی غافلگیرانه انجام داد. این تمرینات به رهبری کیم جونگ اون، پیشوای کوریای شمالی انجام شد.

رهبر کوریای شمالی هدف ادامه آموزش شدید توپچی های این کشور را مطرح کرده است؛ تا توپخانه این کشور  قدرتمندترین توپخانه جهان شود.

“کیم دونپ”، پروفیسور انستیتوت مسایل خاور دور وابسته به دانشگاه “کنام” معتقد است که کوریای شمالی سیستم موشکی آتشباری “مافوق سنگین” را به ارتش تحویل داده است که می‌تواند یک خطر واقعی برای کوریای جنوبی محسوب شود. فاصله پرتاب های این سیستم فقط 20 ثانیه است که در مقایسه با 30 ثانیه قبلی بهتر شده است.

این سیستم جزیی از “چتر موشکی” کوریای شمالی شده است که خطر واقعی را برای همسایه جنوبی دربردارد. این اولین آزمایش در سال 2020 میلادی است. آزمایش قبلی 28  نوامبر سال 2019 انجام شده بود. موشک ها حدودا 380 کیلومتر و در ارتفاع 97  کیلومتری پرواز کردند و فاصله بین پرتاب ها 30 ثانیه بود. سال گذشته کوریای شمالی 13 موشک را آزمایش کرد.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email