فرزند استاد محمدرضا شجریان آوازخوان پرآوازه ایرانی، خبر درگذشت ایشان را تکذیب کرده است.

به گزارش بخش فرهنگی آریاتودی؛ همایون شجریان که خود نیز از آوازخوانان سبک کلاسیک ایران است؛ خبر درگذشت استاد شجریان را که از دو روز پیش در صفحات اجتماعی و برخی رسانه ها بازتاب یافته بود؛ رد کرده و در صفحه اینستاگرام خود در این مورد شفاف سازی نموده است.

فرزند استاد شجریان در صفحه اینستاگرامی خود نگاشته است: ” عزیزان خواهشمندم به شایعات توجه نفرمایید و به آن ها دامن نزنید. پدر به خاطر مشکلات ریوی که ناشی از بیماری قبلی ایشان است و در دو هفته اخیر کمی ادامه دار شده است؛ تحت مراقبت و رسیدگی های ویژه هستند و وضعیتشان از دیروز بهتر شده است. خواهشمندم خبر صحیح را فقط و فقط و فقط و فقط و فقط از طریق صفحه اینجانب دنبال کنید”.

بخش روابط عمومی بیمارستان جَم تهران نیز در خبری جداگانه گفته است: ” هم‌میهنان گرامی! باتوجه به اخبار غیرمستند فراوان در شبکه‌های مجازی در رابطه با سلامت استاد آواز ایران‌زمین، جناب آقای محمدرضا شجریان به اطلاع می‌رساند که ‌در روزهای اخیر اختلالات ریوی ایشان که ناشی از بیماری قبلی ایشان است؛ ادامه‌دار گشته و در تاریخ ٩٨/١٢/١ در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم بستری شده‌اند.‌ شرایط عمومی ایشان در حال حاضر تحت کنترل بوده؛ ولی هنوز به مراقبت ویژه نیاز دارند”.

استاد محمدرضا شجریان از بزرگان موسیقی سنتی و کلاسیک ایران است که بیش از 5 دهه به عنوان یک ستاره درخشنده در آسمان هنر این کشور درخشیده است. نغمه و آواز “ربنا”ی استاد شجریان از معروف ترین آثار جاویدان ایشان است که سال های متمادی از طریق تلویزیون ها و پیش از افطار در ماه رمضان گوش نوازی می کرد. اما مدت هاست که دیگر پخش نمی شود.

آقای شجریان بنا به اختلافاتی که با نظام جمهوری اسلامی داشت؛ طی یک دهه گذشته، ممنوع التصویر و صدا گردید. اما وی همچنان از چهره های محبوب موسیقی اصیل ایرانی در بین فارسی زبانان جهان به شمار می رود. استاد شجریان در افغانستان نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

آریاتودی – بخش فرهنگی

Print Friendly, PDF & Email