تحقیقات منتشر شده در روز چهارشنبه (30 دلو – 19 فبروری) درباره خودکشی “کارولین فلک”، مجری سابق برنامه Love Island  بریتانیا و دوست دختر سابق پرنس هری، نشان می دهد که او روز شنبه (26 دلو) خود را در آپارتمانش در لندن حلق‌آویز کرده است.

اخبار مربوط به خودکشی او بحث‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت، به ویژه داستان‌های زیادی درباره زندگی خصوصی او که در ماه‌های اخیر با بحران‌هایی همراه بود.

“کارولین فلک” ۴۰ ساله در حالی خودکشی کرد که به اتهام حمله به لوییس بورتون دوست‌پسرش، در انتظار دادگاه بود. اتهامی که او رد کرده بود. ماجرای درگیری او با دوست پسرش در ماه‌های گذشته باعث شد که او مورد آزار آنلاین ترول‌ها قرار گیرد و برخی روزنامه‌ها با جزییات درباره درگیری با دوست پسرش بنویسند.

انتشار عکسی از تخت‌خواب اتاق کارولین توسط روزنامه‌های بریتانیایی به شکلی که خواننده فکر کند این خون دوست پسر کارولین است که روی تخت ریخته شده، پس از خودکشی او موجب انتقادات زیادی از برخی روزنامه‌های بریتانیایی شده است.

ماموران پولیس در حال تحقیق درباره این موضوع هستند که آیا دلایل غیر طبیعی پشت خودکشی او قابل شناسایی است یا خیر. برخی رسانه‌ها این ادعا را مطرح کرده‌اند که ممکن است آزار و اذیت‌های آنلاین بر روی شبکه‌های اجتماعی به ویژه پس از شکایت دوست‌پسرش از عواملی بوده باشد که او را به سمت خودکشی سوق داده است.

روز چهارشنبه خانواده او پیامی را منتشر کردند که کارولین فلک، چند روز قبل از تصمیم به خودکشی‌اش نوشته بود؛ اما بر روی حساب اینستاگرامی‌اش منتشر نکرده بود. در این پیام او نوشته است که وقتی به اتهام حمله به دوست‌پسرش دستگیر شد؛ “طی ۲۴ ساعت تمام دنیا و آینده‌ام و تمام آنچه در مدت زمانی طولانی برای ساختن‌شان کار کردم به یکباره فروریخت. من به ناگهان به صحنه دیگری پرت شدم که همه در حال تماشای اتفاقات آن هستند”.

کارولین فلک نوشته است: ” من همواره مسوولیت آنچه آن شب اتفاق افتاد را برعهده گرفته‌ام؛ اما حقیقت این است که آن ماجرا یک حادثه بود. من برای دوره‌ای طولانی احساس نوعی شکست عاطفی می کردم. اما من یک شریک آزارگر نیستم. یک بحثی داشتیم و یک حادثه‌ای اتفاق افتاد. یک حادثه. خون ریخته شده روی تخت که کسی عکسش را به روزنامه‌ها فروخته است، خون من بود و آن موضوعی بسیار غم‌انگیز و خیلی شخصی‌ایی بود”.

کارولین همچنین در این نامه پست نشده نوشته است: ” در تمام طول زندگیم در مواجه با استرس‌های بسیاری که داشتم؛ دستم را روی کلید تعویق فشردم. بیش از ۱۰ سال است که شرمسار شدن و مواجه با عقاید سمی را در زندگی‌ام پذیرفته‌ام و همواره به خودم گفته‌ام اینها همه بخشی از شغل من است. بدون اینکه شکایت کنم. مشکل جارو کردن خرد و ریزها زیر فرش، این است که آنها هنوز زیر فرش‌‌اند و یک روز کسی از راه می رسد و فرش را بالا می زند و آن لحظه همه آنچه شما احساس می کنید سرافکندگی و خجالت است”.

ساندرا پولسون، افسر پولیس تحقیقات درباره خودکشی این مجری تلویزیونی به دادگاه گفته است که وقتی پولیس به محل رسید، کارولین فلک روی زمین افتاده بود و به نظر می رسید که خودش را حلق‌آویز کرده است.

کارولین فلک دختر یک نماینده فروش بود که کارش را در یک “پیزه فروشی” شروع کرد و در نهایت به یکی از برجسته‌ترین چهرهای تلویزیونی بریتانیا تبدیل شد.

او ابتدا مجری یک برنامه صبحگاهی کودکان بود و سپس به یکی از بزرگترین نمایش های بریتانیایی در دهه گذشته یعنی “ایکس فکتور” منتقل شد و در آخرین کارش در شوی Love Island که میلیون‌ها بیننده را جذب خود کرده بود؛ نقش مجری را برعهده داشت.

او پس از طرح اتهام خشونت علیه دوست‌پسرش در ماه دسمبر گذشته، از مجری‌گری شوی Love Island کناره گیری کرد.

منبع: یورونیوز

آریاتودی – بخش زنان در آیینه اجتماع

Print Friendly, PDF & Email