رییس جمهور غنی در دیدار با رییس مجلس نمایندگان امریکا تاکید کرده که چالش اصلی افغانستان وجود پایگاههای امن تروریستان در خاک پاکستان است.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ آقای غنی در دیدار و گفتگو با “نانسی پلوسی” رییس مجلس نمایندگان ایالات متحده در حاشیه نشست مونیخ اظهار کرده است که مساله تروریسم یک تهدید مشترک در بین تمام کشورهای منطقه و جهان است و فعالیت پایگاههای آنها در خاک پاکستان، باید مورد توجه بیشتری از سوی جامعه جهانی قرار گیرد.

ارگ ریاست جمهوری طی اعلامیه ای، درباره این دیدار که شام گذشته (26 دلو – 15 جنوری) انجام شده گفته است: ” در این دیدار در رابطه با مسایل امنیتی، روند صلح و دیدگاه رییس جمهور در این خصوص، مبارزه افغانستان با گروه های تروریستی و مواد مخدر صحبت و از تروریزم به عنوان تهدید مشترک برای منطقه و متحدین افغانستان یاد شد”.

در اعلامیه آمده است: ” در این دیدار، روی تحکیم منافع افغانستان و امریکا نیز صحبت شده و آقای غنی گفته است که دو کشور هنوز هم در میان مدت و درازمدت با خطرات مشترک مواجه‌اند و باید با این تهدیدات به گونه مشترک مبارزه شود. همچنین رییس جمهور گفته است که هنوز شاهد تغییر چشمگیر و اقدامات عملی از سوی پاکستان در خصوص مبارزه با تروریزم نیست و پناهگاه‌های طالبان هنوز هم یک معضل است که باید به آن پرداخته شود”.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email