پولیس آلمان روز جمعه (25 دلو – 14 فبروری) ۱۲ مرد را به ظن تاسیس و حمایت از یک “سازمان تروریستی” راست افراطی که هدفش برنامه‌ریزی برای حمله به سیاستمداران، مسلمانان و پناهجویان بود، دستگیر کرد.

به گزارش آریاتودی به نقل از یورونیوز؛ دادستان‌ها گفته اند که ۴ نفر از این مظنونان یک “سازمان تروریستی” را در سپتمبر ۲۰۱۹ تاسیس و به طور مستمر با یکدیگر ملاقات و در اتاق‌های گفتگوی آنلاین با یکدیگر ارتباط داشته‌اند.

پولیس آلمان می‌گوید آنها برنامه قریب‌الوقوعی برای انجام حمله در آلمان نداشته ‌اند.

هشت مرد دیگر دستگیر شده‌ مظنون به حمایت از این سازمان با جمع آوری پول و اسلحه هستند.

دفتر دادستانی فدرال آلمان با اشاره به اینکه هدف این مظنونان ایجاد بی‌نظمی و فضایی از ترس شبیه به یک جنگ داخلی در آلمان بوده، افزوده است:‌ ” هدف این سازمان تزلزل و در نهایت نابودی نظام دموکراتیک و انسجام اجتماعی جمهوری فدرال بود تا شرایط شبیه به جنگ داخلی در کشور ایجاد شود. آنها در حال برنامه ریزی حملاتی علیه سیاستمداران، پناهجویان و مسلمان بودند؛ اما این حملات قریب الوقوع نبودند”.

دولت آلمان از سال گذشته تمهیداتی را برای مواجه شدن با خشونت گروههای راست افراطی در پاسخ به افزایش جرایم مرتبط با نفرت پراکنی، به اجرا گذاشته است.

این اقدامات پس از آن به اجرا گذاشته شد که یک سیاستمداران حامی پناهجویان به دست راستگرایان افراطی در آلمان به قتل رسید و همچنین حمله مرگباری به یک کنیسه یهودیان و یک مغازه فروش کباب صورت گرفت.

آلمان در پی این حملات قوانین مالکیت اسلحه را سخت تر کرده است و نظارت دقیق‌تری بر سخنانی که از روی نفرت در فضای آنلاین منتشر می شود، اعمال می کند.

آلمان می گوید که حدود ۹۰ درصد از ۱۸۰۰ اقدامی که علیه یهودیان در سال گذشته در آلمان صورت گرفته از طرف افراد حامی راست افراطی بوده است.

آژانس اطلاعات داخلی آلمان تخمین زده است که حدود ۲۴ هزار و ۱۰۰ “راستگرای افراطی” در آلمان وجود دارد که حدود نیمی از آنها به طور بالقوه افکاری خشونت آمیز را شایع می کنند.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email