مجلس سنای ایتالیا روز گذشته به فرستادن پرونده “متیو سالوینی” به اتهام “ربودن مهاجران” به دادگاه عالی این کشور رای مثبت داد.

به گزارش بخش حقوق بشر آریاتودی؛ این مجلس روز چهارشنبه (23 دلو – 12 فبروری) با اتفاق آرا به ارسال پرونده اتهامی “متیو سالوینی” رهبر حزب راست افراطی ایتالیا که پیشتر مقام وزارت داخله این کشور را نیز به عهده داشت؛ به دادگاه عالی این کشور رای موافق داده است.

سالوینی از چهره های سابق دولت ایتالیا و رهبر حزب “لگا” می باشد که به سیاست های سختگیرانه بر ضد مهاجرین شهرت دارد. او در ماه مارچ سال گذشته میلادی، با استفاده از اختیارات خود اجازه نداد که یک کشتی حامی پناهجویان که بیش از 130 مهاجر را در خود جا داده بود؛ درسواحل ایتالیا پهلو بگیرد.

با این حال؛ متیو سالوینی در واکنش به این رای سنا در صفحه توییتر خود نگاشته است: ” اگر به دادگاه بروم؛ به قضات توضیح خواهم داد که من وظیفه‌ای در قبال شهروندان ایتالیایی داشتم. کاری را که کردم میلیون‌ها ایتالیایی می خواستند، کاری که در خانه‌ام هم انجام می دهم؛ بازرسی آنهایی که داخل می آیند و آنهایی که خارج می شوند. وقتی کار اشتباهی انجام نداده اید دلیلی ندارد بترسید”.

این اقدام مجلس سنا در حالی انجام می گیرد که حزب آقای سالوینی برعکس گذشته، کمترین کرسی را در مجلس سنای ایتالیا در اختیار دارد.

وزیر داخله سابق ایتالیا متهم است که در ماه اگست سال 2019 یک کشتی حامل مهاجرین را که متعلق به یک سازمان خیریه مردمی بود را روزها در حبس نگهداشته است. این اقدام او بر اساس قوانین ایتالیا، مصداق “ربودن و گروگانگیری” بوده و مجلس سنا تصمیم گرفته است تا پرونده وی را به دادگاه عالی بفرستد.

در صورتی که آقای سالوینی در این جریان گناهکار شناخته شود؛ وی دست کم 15 سال به زندان خواهد رفت و از در اختیار گرفتن هرنوع پست دولتی محروم خواهد شد.

آریاتودی – بخش حقوق بشر

Print Friendly, PDF & Email