وزارت دفاع ترکیه به ارتش این کشور دستور داده است تا در برابر حمله نیروهای سوری به پاسگاه های نظامی ترکیه، جواب متقابل بدهند.

به گزارش بخش خاورمیانه آریاتودی؛ “خلوصی آکار” وزیردفاع ترکیه در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفته است: ” چهار پاسگاه دیدبانی ترکیه و دو موضع نظامی در ادلب تحت کنترل ارتش سوریه قرار گرفته است”.

اما او تاکید کرد که ترکیه هیچ یک از 12 پاسگاه دیدبانی خود را در ادلب از دست نخواهد داد.

وی اظهار کرده است: ” بارها گفته ایم كه ما پرسونل و سربازان خود را از آنجا خارج نخواهیم كرد. آنها ماموریت خود را ادامه خواهند داد. به ارتش دستور داده شده تا هنگام حمله سوری ها به پاسگاه های نظامی ترکیه، جواب متقابل بدهند”.

وزیر دفاع ترکیه هشدار داده است: ” در صورت هرگونه اقدام علیه آنها، به نظامیان دستور داده شده که حتا با قوت بیشتری پاسخ بدهند”.

پیش از این در (14 دلو – 3 فبروری) 8 سرباز و غیرنظامی ترکیه بر اثر اصابت گلوله ارتش سوریه در ادلب کشته شدند. به گفته رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه، در حمله متقابل 76 سرباز سوریه کشته شدند.

با این حال؛ روز دوشنبه، انقره از نابود کردن 101 سرباز سوری خبر داده بود. این اتفاق پس از آن رخ داد كه بر اثر گلوله باری توسط  سربازان سوری، پنج سرباز ترک كشته شدند و پنج نفر دیگر زخم برداشتند.

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email