روز سه شنبه (22 دلو – 11 فبروری) پیکر محمدباقر محقق پسر محمد محقق معاون رییس اجرایی حکومت در خانه ابدی اش به خاک سپرده شد.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ روز یکشنبه (20 دلو – 9 فبروری) در نتیجه درگیری در منزل محمد محقق معاون ریاست اجرایی کشور، محمدحسین محقق، برادر خود محمدباقر را با شلیک پیاپی گلوله به قتل رساند. پس از یک درگیری که منجر به زخمی شدن 5 محافظ آقای محقق نیز گردید؛ حسین هم در حالی که مجروح شده بود دستگیر شد.

آقای محقق ساعتی بعد با حضور در جمع رسانه ها اعلام کرد که حسین مشکلات روانی داشته و شب قبل از حادثه نیز در اتاق محمدباقر خوابیده بود. او اول صبح از خواب برخاسته و با گرفتن اسلحه برادرش، وی به قتل رسانده و ساعتی هم به سمت محافظین تیراندازی کرده است.

در مراسم خاکسپاری محمدباقر که در زیارت سخی واقع در غرب کابل انجام شد؛ عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور، معاون دوم ریاست جمهوری – سرور دانش – کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح و شماری از چهره های سیاسی برجسته کشور در کنار محمد محقق حضور داشتند.

محقق که آثار اندوه از چند روز بدین سو بر چهره اش هویدا بود؛ با تاثر گفت که محمدباقر یک جوان ناکام بود که در همین عمر کم به درخششی بزرگ دست یافته بود.

آقای محقق گفت: ” من هم حالا کهن سال شدم اما آرزو داشتم که او کلان شود و به مردم خدمت کند و ما بعد از آنکه پیر شدیم در یک گوشه اگر زند‌گی بود همانجا بمانیم؛ ولی ما را رها کرده و رفت”.

محمدباقر در رشته علوم سیاسی فوق لیسانس داشت و رییس تلویزیون راه فردا بود. او در همین مدت کوتاه فعالیت های سیاسی و فرهنگی زیادی داشت. وی متاهل بود و از او یک دختر و یک پسر به جا مانده است.

باقر در هنگام درگذشت، تنها 26 سال سن داشت.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email