مشاور امنیت ملی رییس جمهور در دیدار با وزیر خارجه ایران گفته است که افغانستان نگران تحولات اخیر در خاورمیانه و تاثیر آن بر صلح این کشور است.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی افغانستان امروز چهارشنبه (25 جدی – 15 جنوری) در دیدار با جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفته است که تحولات کنونی در منطقه خاورمیانه، موجبات نگرانی افغانستان را فراهم کرده و کابل امیدوار است این تنش به جریان گفتگوهای صلح کشور لطمه ای نزند.

دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی در اعلامیه ای خبری گفته است: ” حمدالله محب در دهلی جدید، با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه‌ی ایران، دیدار و در مورد روند صلح افغانستان و تحولات اخیر در منطقه، گفتگو کرده و گفته است که افغانستان از تحولات اخیر در منطقه نگران است؛ ولی با آن هم امیدوار است که این مسایل، از طریق گفت‌وگو حل شود”.

در این اعلامیه به نقل از وزیر خارجه ایران نیز آمده است که آقای ظریف در این گفتگو به طرف افغانستانی خود اطمینان داده که ایران به “همکاری های درازمدت و سازنده” با دولت افغانستان متعهد است.

​گفتنی است که آقای محب برای اشتراک در نشست “گفتگوی رایزانا 2020” دیروز به دهلی نو – پایتخت هند – سفر کرده بود.

این نشست پیرامون موضوعاتی چون سیاست، بازرگانی، رسانه و حقوق بشر در سطح روسای جمهور و مقامات عالی رتبه کشورهای مختلف برگزار می گردد.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email